Чи допустимо відтерміновувати виплати особам з інвалідністю?

Коронавірусна пандемія внесла суттєві корективи в життя соціуму. Ми всі чимось незадоволені: когось не влаштовує носіння маски, когось напружує двотижнева самоізоляція чи закриття промислових магазинів, негаразди в економіці тощо. Але мало хто замислюється, що є люди, яким, куди гірше.

До редакції нашого видання звернулись читачі (особи з 1-ою групою інвалідності, отриманою від виробничих травм), які стурбовані тим, що на період карантину їм «заморозили» ряд виплат та окремі пільги. Поміж них є й такі, що не можуть самотужки себе обходити. От саме їм зараз чи не найскрутніше. «Нам повідомили, що «заморозять» виплати на побутове обслуговування та сторонній догляд. Окрім того, на невизначений термін переноситься реабілітація й санаторно-курортне лікування, яке надається виключно літом. В кого є родина, діти, тому ще хоч є на кого сподіватись. А хто оплачував догляд, що робити їм?» – цікавляться люди.

Коментує керівник відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в Тальнівському районі Ірина Рибак. «Урядом було прийнято зміни до бюджету на 2020 рік, – пояснює посадовиця. – Страхові виплати наші підопічні отримують, а от виплати на сторонній догляд, побутове обслуговування, медикаменти, реабілітацію, санаторно-курортне лікування уряд на період карантину призупинив. Нас і самих надзвичайно турбує ця ситуація. Тому наша виконавча дирекція вже неодноразово зверталась з проханням, аби відновили фінансування згадуваних статей. Адже вони надзвичайно важливі, а карантин невідомо, коли може завершитися. Та й людей, що отримують такі виплати, не так багато. До нашого Тальнівського відділення Фонду належить Маньківкий, Катеринопільський і Тальнівський райони. У нас на обліку 6 осіб з 1-ою групою інвалідності. Після завершення карантину фінансування обіцяють відновити й повернути затримані кошти. Ми кожному підопічному зателефонували й пояснили це. Але, звісно, їх це мало втішає. Якщо в червні відновлять фінансування, то вони отримають згадувані виплати і за квітень, і за травень. Окрім того, ми домовляємось з аптеками, щоб надавали цим хворим ліки в борг. Кожному підопічному ми відправили листи, де все розписано. Як тільки будуть якісь інші зміни, ми їх обов’язково поінформуємо».

Колишній співробітник Фонду соціального страхування Микола Замковенко  не розуміє, як можна залишити осіб з 1-ою групою інвалідності без фінансування цих надважливих статей. «Є люди, що не можуть ходити і їх доглядають саме за гроші. Є такі, що потребують своєчасної реабілітації, оскільки, як її не отримати, можуть бути невідворотні наслідки для здоров’я. А що буде зі спеціалізованими санаторіями, у яких випадає цілий сезон? Їм і в кращі часи велось дуже скрутно. Вони можуть не витримати економічного навантаження й наступного року взагалі не відкритись. Виникає цілий комплекс проблем. І головне, що без належного догляду та лікування страждають тяжкохворі люди. Це не ті видатки, які можна утримувати чи на яких можна економити. Хай краще переглянуть зарплати або премії високопосадовців».

Тетяна ІВАШКЕВИЧ

27.05.2020 09:25
Переглядів: 448
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.