Черкаси не дають землі лікарям і вчителям із Вербівця

До «Нового дзвону» звернулися жителі Вербівця з проханням допомогти їм отримати земельні ділянки для ведення особистого селянського господарства. Право на приватизацію (до 2 гектарів кожному громадянину України) передбачено законодавством. Сільський голова Валентина Кравцова запропонувала людям, які свого часу не змогли отримати земельні паї, взяти наділи для ведення господарства. З 28 претендентів на земельні ділянки більша частина сільської інтелігенції ─ вчителі, медики. Є продавці та кілька колгоспників, що з різних причин не отримали пай після ліквідації колгоспів.

Люди вже чотири рази збирають повний пакет документів на приватизацію, возять їх своїм коштом у Держгеокадастр (Черкаси), а в результаті ─ відмова. Перші відмови ще можна якось зрозуміти ─ були непорозуміння, потім суди із колишнім орендарем землі. Врешті цю проблему вирішили, але землі все одно не дають. Кажуть, що довідка форми 6-зем, надана районним Держгеокадастром, неправильна, бо там зроблено викопіювання на всю вільну площу (понад 90 гектарів), а потрібно, щоб його робили на кожну ділянку (по гектару чи два, кому скільки дали). У Катеринопільському відділі цієї організації розводять руками. Заступник начальника Любов Сидоренко каже:

– Ми не можемо надати жодного іншого викопіювання, окрім того, що дали. У нас немає права ділити цю землю. Якщо Головне управління Держгеокадастру в Черкаській області дасть розпорядження виготовити проект поділу, то ми це зробимо, а вони затвердять, бо ця земля зареєстрована за ними. Але такого розпорядження нам ніхто не давав.

Їдемо у Вербівець. На зустріч прийшло більше десятка людей.

─ Чого вони нам руки викручують? Ми все життя проробили на це село, а тепер землі не дають. Мали дати ще за першим зверненням, але сказали, шо нема згоди орендаря. Але ж ми подавали документи у вересні 2015, а строк оренди цієї землі закінчився ще в липні. Ми й так уже поступилися своїми правами. Спершу нам давали по 2 гектари, а потом сказали, що треба ще десяти єрківським атовцям виділити. То хай дають. Нам їх теж жалко. Вони за нас воювали. Переписали заяви на гектар, та й того нема.

─ До кого ми тільки не звертались: і до районної ради, і до адміністрації, і до Азера Мірзоєва, і до Дмитра Мироненка, і в їхній юридичний отдєл, і до Геннадія Бобова. Всі обіщають, записують, і на тому кінець. Торік на сходці села районні власті обіщали, та й забули!

─ Нікому землі не дають: ні нам, ні атошникам. А скоро посівна. Невже земля пустуватиме? Мало віриться!

─ Ми вже старі люди, нам важко навіть заяви щораз переписувати, не те, шо документи заново збирати. Та й не всі можуть їздити в Катеринопіль, Черкаси. Постоянно доручення складаємо. А білєти до Черкас які дорогі! Думали, може хоть онукам та земля буде, куди там!

У Катеринопільському відділі Держгеокадастру кажуть, що двоє учасників АТО землю у Вербівці таки отримали. Як їм це вдалося – не пояснили. Телефонуємо у Вербівецьку сільраду.

– Ці двоє отримали землю трохи раніше, тоді вимагали інший пакет документів. У них ці пакети постійно міняються. Тоді ще викопіровки не вимагали.

Щоб зрозуміти, як рухається справа приватизації земельних угідь в інших селах, дзвонимо в Пальчик. Кажуть, що сільрада усім, хто звертався документи дає. В Катеринополі теж усе видають і підписують, а от Черкаси або зовсім не приймають заяв (кажуть, що спершу атовців треба землею забезпечити, а потім уже про інших думати). Або ж приймають документи, а згодом завертають, відбуваючись відписками. Точного переліку паперів ніде нема. За чутками, недавно землю вдалося приватизувати одній сім’ї, але на шляху до цього було п’ять судів.

Вербівецька громада у відчаї: закон є, земля є, бажання отримати її теж є, а результату нема. Кажуть, що обласний Держгеокадастр вже не раз обіцяв надіслати в своє Катеринопільське відділення розпорядження, яку саме довідку вони хочуть, проте час іде, а віз і нині там.

– Виходить, ніби цю довідку можна отримати тільки в Небесній Канцелярії або ж намалювати самим, ─ жартують люди.

Тетяна ІВАШКЕВИЧ

24.03.2016 16:58
Переглядів: 1400
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.