Черкащині необхідно віднайти 300 тисяч на ремонт катеринопільської вторинки - Вісті Черкащини

Черкащині необхідно віднайти 300 тисяч на ремонт катеринопільської вторинки

На останній сесії Катеринопільської районної ради було озвучено, що для потреб місцевої вторинної галузі медицини потрібно віднайти чималу суму – 300 тисяч.

«Так, ─ коментує Людмила Борецька, головний лікар вторинної ланки медицини Катеринопільської ЦРЛ, ─ ми зіштовхнулись із серйозною проблемою, оскільки нам потрібно облаштувати дві кімнати для тимчасового перебування інфікованих хворих, наприклад із СОVID-19 чи іншими небезпечними хворобами. Скажімо, якщо швидка допомога привезе хворих із підозрою на коронавірусну інфекцію, ми їх розмістимо у цих палатах, проведемо комплексне обстеження, визначимо, чи підтвердився попередній діагноз. Аби не було, як раніше, що хворий із коронавірусом лежить у терапевтичному відділенні. Такі бокси конче  необхідні при головному корпусі ЦРЛ. А ще потрібно облаштувати окремий вхід до них».

На цьому, звісно, перебудова у медзакладі не завершиться. Нещодавно хірургів перевели з першого поверху на другий, віддавши їхні колишні кабінети первинній галузі. У хірургії нині теж триває ремонт. З часом у лікарні хочуть провести реорганізацію: об’єднати приймальний спокій та інтенсивну терапію. Створять відділення невідкладних станів.

Окрім того, всі ланки медицини (екстрена, первинка й вторинка) відповідно до вимог повинні мати окремі входи. Недавно осучаснений центральний вхід катеринопільської лікарні належить вторинці. Первинці тимчасово дозволили ним користуватись. «Але це не правильно, ─ каже Борецька, ─ взагалі-то у первинки має бути свій вхід (він є, але не осучаснений), щоб наші пацієнти не пересікались. У майбутньому приміщення первинки й вторинки розділять повністю».

У цьому контексті актуальною залишається пропозиція районного депутата Миколи Ткаченка скористатись держпрограмою у 2 з половиною мільйони гривень на ремонт первинки, що поза іншим передбачає облаштування сучасного входу в заклад з навісом та пандусом. Зауважимо, катеринопільська первинка наразі має окремий вхід, але він не відповідає сучасним вимогам.

До слова, будівля катеринопільської лікарні має багато додаткових входів. Є окремий вхід до пологового, гінекології, у фтизіатричний кабінет, у кабінет психіатра, кабінет довіри тощо. Вхід до майбутніх боксів (поруч екстреної медицини) фактично теж є, але потребує ремонту й осучаснення. Ціна питання з боксами, як уже говорилось, – 300 тисяч гривень. «Ми звернулися до обласної влади, аби виділили ці кошти. Дуже сподіваємось і очікуємо на позитивний результат», ─ розповідає головний лікар.

Борецька переконана: вторинна галузь надзвичайно важлива для Катеринопільщини. «Ми організували прекрасне терапевтичне відділення. Інтенсивну терапію. Денний стаціонар. У нас багато хронічних хворих. І у Звенигородці їх не особливо чекають. Там своїх вдосталь. Хай там буде пологове, планова хірургія, але все інше ми можемо робити тут, на місці», ─ наполягає очільниця медзакладу.

З її слів, установа пережила необхідну оптимізацію, керівництво робить усе, аби лікарня відповідала сучасним вимогам. Незабаром матимуть додатковий дохід від оренди приміщення. Оскільки приватні стоматологи працюватимуть на першому поверсі гінекології, за оренду сплачуватимуть 9 тисяч гривень на місяць. А це – додаткові кошти на оплату комунальних послуг.

Зауважимо, раніше передбачалось, що хворих із підозрою на СОVID-19 розміщуватимуть у переобладнаному відділенні гінекології. Наразі така необхідність відпала, оскільки їх у Катеринополі лише оглядатимуть, а потім відправлятимуть в опорну лікарню.

Тетяна ІВАШКЕВИЧ

02.08.2020 12:30
Переглядів: 991
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.