Через зламану кладку діти йдуть в обхід до школи 5 км

( діти йдуть до школи в індійських Гімалаях)

У Залізнячці тиждень тому невідомі зловмисники зламали кладку через Гнилий Тікич. Тепер людям треба робити велике коло, щоб дістатися з Єрок у Залізнячку і навпаки.

Галина Бернацька розповідає: “У четвер зранку, 1-го грудня, кладка ще була ціла, а ввечері – пошкоджена. Хто там що з нею робив, не знаю. Але кладка похилилася так, що користуватися нею не можна. Це надзвичайна ситуація для нас. Ми розраховували, що наше керівництво за вихідні все полагодить. Однак цього не сталося. 2-го грудня у другій половині дня я занесла заяву в селищну раду, щоб відремонтували місток, а в суботу зранку викликала поліцію. Поліцейські приїжджали і зафіксували злочин. Однак місцева влада не поспішає нам допомагати. Хоч перед виборами нам багато чого обіцяли.

Насамперед, слід подумати про безпеку дітей. Не всім поясниш, що кладка в аварійному стані. Та й сніг поналипав, що робить її надзвичайно слизькою. Діти звикли через неї бігати. За всіма не вслідкуєш. Проблема вимагає негайного вирішення. Тож у вівторок я знову ходила до Польового. Так співпало, що я потрапила на сесію. Леонід Олексійович пообіцяв, що якщо все буде, як запланували, то розпочнуть ремонт у середу. А навесні збудують новий надійніший місток із блоків. Хочеться вірити, що так і буде”.

Жанна Огнівенко додає: “На кладці очевидно попрацювали збирачі металобрухту. Порозкручували болти, повитягували з одного боку підвісні прути. Я теж телефонувала до Польового. Олексійович сказав, що як тільки елеватор виділить підйомний кран і трактор, відразу розпочнуть ремонт, ймовірно, в середу. Без техніки там нема чого робити. Люди в крижану воду не полізуть. Та й кладка без крану може обвалитися і зламатися до основ. Не розумію, як у цих злодіїв рука піднялась? Така добротна кладка була: і дошки товсті поклали, і поручні високі зробили у ріст людини. Навіщо було її руйнувати? Що вони могли за той метал купити? А тепер два села потерпає. Польовий людина слова. Сподіваюся, що й цього разу зробить, що обіцяв”.

Ремонт кладки у середу не розпочався, як і в четвер. У п ’ятницю, 9 грудня, телефонуємо у селищну раду Єрок.

“Там все порозмерзалося, ми не можемо туди підігнати техніку. Як тільки вдарить мороз, наступного дня розпочнемо ремонт,” ─ повідомив Леонід Польовий.

Галину Бернацьку такий підхід обурює: “То в них мороз та вони не можуть робити, то в них відлига – теж робота не йде. У нас взагалі дві кладки. Друга теж напіваварійна. Вчора діти зі школи йшли 5 кілометрів у обхід, бо шкільний автобус, як мені повідомили, поламався, а вчителька не ризикнула вести дітей через ці кладки. Малий прийшов додому о пів на шосту. Сьогодні знову автобус не приїхав за школярами, тепер уже через ожеледицю. Тож мій першокласник взагалі в школу не пішов. Їм техніку шкода, а мені що -дитини не шкода? Чому він повинен іти сковзатися 5 кілометрів? Коли школу в Залізнячці закривали, то казали, що беруть відповідальність на себе. Де тепер їхня відповідальність? А якщо місяць буде ожеледиця, то дитині що місяць у школу не ходити? Чи може в Києві теж маршрутки не ходять? Треба було завчасно подумати, чим дорогу посипати, а не тепер руками розводити. Не можуть справитися зі своїми обов ’язками, то хай звільняють посади, прийдуть інші, які будуть справлятися”.

Тетяна ІВАШКЕВИЧ

Найнебезпечніші у світі дороги до школи . Читайте тут

09.12.2016 13:37
Переглядів: 1051
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.