Через небажання об'єднуватись катеринопільський бюджет втратить орієнтовно 5 мільйонів гривень

Підчас загальних зборів мешканців Катеринополя на питання відповідав не лише селищний голова Іван Гегедош, а й інші посадовці. Так, зокрема, депутат обласної ради Олександр Коваленко поцікавився у першого заступника голови Катернопільської районної державної адміністрації Володимира Коваленка, чому досі не створено Катеринопільської об’єднаної територіальної громади.

-Перспективний план є, – пояснив Володимир Коваленко. – Катеринопільська громада визначена, законодавчо затверджена сесією обласною ради і подана до Кабміну. Туди входить18 сільських рад, які не ввійшли до Єрківської та Мокрокалигірської територіальних громад. Але для того, щоб об’єднатися в єдину громаду, треба згоду всіх сільських рад, вони дали згоду на об’єднання, а для проведення виборів остаточного рішення немає. Чи це залежить від сільських голів, чи від селищного, чи від людей – тут уже ситуація інша.

Розмірковуючи над перспективами близького майбутнього, посадовець зауважив:

-Керівництво держави визначилось, що до кінця 2019 року будуть створені всі об’єднані територіальні громади. А в 2020 році, коли будуть вибори до місцевих рад, тоді вже всі громади підуть на вибори, щоб обрати керівників на певний, один-єдиний термін. Ті голови, депутати, що вже обрані, працюватимуть до жовтня місяця 2020 року, а потім будуть загальні вибори, і, якщо їх переоберуть, будуть працювати й далі.

Відповідаючи на питання, що робити, якщо села не хочуть об’єднуватися, чиновник поінформував, що їх об’єднають відповідно до перспективного плану: -Зараз добровільно, а потім примусово. Така ситуація.

Посадовець нагадав також, що нині багато закладів Катеринополя фінансується з райбюджету. Це і Будинок культури, і спортзал, і освіта, медицина.

-На сьогодні відремонтовано спортзал, створено тренажерний зал, нормально функціонують школи, ліцей, лікарня. Це все робиться для наших людей, – похвалився Коваленко і сказав, що коли буде створена громада – усе це залишиться в її власності та перейде на її утримання.

Тим часом Олександр Коваленко зауважив, що головна причина, чому сільські голови не дають згоди на остаточне об’єднання, та, що вони не хочуть об’єднуватись із Іваном Гегедошем.

-Наші сільські голови не хочуть об’єднуватись із Гегедошем, – наголосив обласний депутат, але визнав, що громаду потрібно робити, бо втрачається великий ресурс. -Єрки й Мокра нас уже випередили на років 5, – підкреслив.

Іван Гегедош зауважив, що через небажання об’єднуватись місцевий бюджет втратить орієнтовно 5 мільйонів гривень.

У народі побутує також інша думка, чому досі не створено Катеринопільської ОТГ. Люди кажуть, що чиновники (усіх рівнів) просто не хочуть втрачати насиджені місця та високі зарплати. Адже з утворенням на Катеринопільщині третьої ОТГ згодом відпаде потреба в утриманні райдержадміністрації, райради, а, можливо, й сільських старост. Зарплати у всього цього апарату – чималі, приблизно від 7 до 27 тисяч на місяць.

Цікаво, а кого б Ви хотіли бачити на посаді очільника Катеринопільської ОТГ? Чекаємо на ваші коментарі.

Тетяна ІВАШКЕВИЧ

Нагадаємо : Катеринопільський голова звітує – громада критикує

12.04.2019 10:06
Переглядів: 1300
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.