Через маску важко дихати, а від рукавиць пітніють руки

Фото з інтернету

Реалії карантинного сьогодення

За офіційною інформацією хворих на СOVID-19 на Катеринопільщині в останній тиждень березня не виявлено. Тим часом багато людей хворіє на ГРВІ або грип. Принаймні, самі собі ставлять такі діагнози. Скаржаться на слабкість, різкі перепади температури тіла (після прийому жарознижуючих), тривалість захворювання. «Я вже думала, що попрощалась зі своєю простудою, оскільки хворіла більше тижня (заразила майже всіх родичів, що злягли слідом за мною), аж раптом – пішов новий виток. Стомилась. Чи то імунітет такий? Лікувалась вдома, в лікарню не йшла. Температура скакала від 37 до 39 і в зворотному напрямку» − скаржилась катеринопільчанка Вікторія, яка врешті-таки поборола захворювання.

А тим часом район поволі звикає до нового стилю життя. Якщо тиждень тому на людей в масках дивились із пересторогою, то тепер ситуація змінилась: із пересторогою дивляться на тих, хто не користується засобами захисту. Втім, люди відзначають, що носити їх − окреме випробування. «Дихати через маску неприємно і важко. Через пів години – вона зсередини волога. Бризнула на руки антисептиком − відчула його на губах і в носі, хоч була у масці з міцної тканини. Сумніваюсь, що віруси крізь неї не проникають. Коли знімаю, трапляється, що зовнішньою стороною торкнуся очей. Від постійного носіння рукавиць потіють руки, з’являються тріщини та рани. Все ж, правила є правила. Треба дотримуватись», − ділиться досвідом одна з продавчинь.

Однак, звісно, не всі люди такі дисципліновані. І поміж покупцями, і поміж продавцями трапляється саботаж. Хтось принципово не хоче одягати засоби захисту, а дехто носить їх для «відчіпного», скажімо, маски – на підборідді. Трапляються також непорозуміння з покупцями, які не хочуть тримати метрової дистанції, ходять групами або норовлять пройти поза чергою.

«На два магазини поліція вже склала протоколи за порушення норм карантину», − поінформував селищний голова Іван Гегедош.

Дефіциту товару наразі в магазинах невідчутно, правда фрукти часто не першої свіжості (через закриття базару та місць стихійної торгівлі зменшився вибір). На цитрусові, особливо лимони, зросла ціна. Певний ріст цін спостерігається й на інші продукти.

Бережіть себе, будьмо обачними!

 

Марина КАМІНСЬКА

05.04.2020 09:00
Переглядів: 903
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.