Активісти Єрок підозрюють селищного голову у незаконній вирубці дерев

Не один рік триває боротьба частини єрківських активістів із селищним головою Леонідом Польовим, якого люди звинувачують у зловживаннях службовим становищем.

За Єрківською селищною радою закріплена ділянка лісових насаджень площею 4,5 гектарів для розширення кладовища. У 2011 році сесія селищної ради вирішила виділити частину цієї ділянки розміром 1,7 га під вирізку деревини. Після приходу до влади Януковича, місцева влада подумала, що можна жити «по безпрєдєлу». Інакше, як зрозуміти той факт, що замість 1,7 га лісових насаджень, були вирізані усі 4,5 гектарів.

Ніхто у селищній раді не хоче брати за це відповідальності. Тому група активістів селища вирішила сама розібратися у справі. Звернувшись до міліції з відповідною заявою, люди отримали відповідь, що вирізано було 1,7 га і заготовлено 66 кубічних метрів лісоматеріалів та дров.

Насправді єрківчани на вирубці нарахували 722 пеньки від сосон діаметром від 22 до 70 см. Тих, що згорнув бульдозер не враховували. Якщо перевести це в лісоматеріали, то буде близько 500 кубів деревини. Тобто, «не вистачає» зовсім мало, якихось 430 кубометрів. А це 7 вагонів лісу! Тоді ж склали відповідний акт, де зафіксували виявлений факт крадіжки. Далі звернулися в органи правосуддя.

У червні 2014 року на місце злочину були викликані представники влади, прокуратури, обласної комісії з питань екології, лісництва. Коли ж селищного голову запитали, куди подівся ліс, він нітрохи не знітившись заявив, що деревину розікрали люди.

Попри це, створили комісію з перевірки факту незаконної вирубки дерев. І ось тут почалася справжня чудасія. Районне управління держкомзему та обласна комісія з питань екології повідомили, що вирізано 1,7 га не лісових насаджень, а окремих самосійних дерев та кущів. Хоча ще живі свідки, які бачили як в тому районі саджали ліс. До того ж, у активістів є копія аерокосмічної зйомки місцевості до і після вирубки, яка остаточно ставить крапки над «і».

Неодноразово жителі Єрок зверталися до районної ради та райдержадміністрації з приводу порушень Єрківським селищним головою законодавства. Збирали «круглі столи», із запрошенням представників правоохоронних органів. Проте ніхто, в тому числі прокурор району Сухомудренко, зловживань у цьому не побачили.

Ось уже два роки справа знаходиться у підвішеному стані.

Хоча нещодавно, після повторного звернення в районне управління державного кадастру, видали документ, який підтверджує факт вирубки лісових насаджень, а не «самосійних» дерев. У той же час лісництво Катеринопільського району нарахувало аж 88 незаконно зрізаних дерев, що нанесло більше 120 тисяч гривень збитків.

Активісти сподіваються, що і обласна комісія з питань екології перегляне свої попередні висновки, а її представники виїдуть на місце злочину та зроблять об’єктивне розслідування. Якщо це буде зроблено, то ні у слідства, ні у прокуратури не буде приводу для закриття справи. До речі, у Єрках попередньо оцінили збитки в розмірі майже 1,2 мільйонів гривень.

Після встановлення факту справжніх об’ємів вирубки, можна буде встановити і як відбувалася реалізація лісоматеріалів. А поки зі слів селищного голови відомо, що 200 дерев використали на покрівлю дитсадка (а це вже не 88 штук, які нарахували у лісництві!). І відколи це об’єми деревини рахуються у штуках, а не в кубах? Невже селищний голова, який на цій посаді вже майже 20 років, цього не знає?

То ж дана справа і надалі залишатиметься під контролем громадськості аж поки дійде до суду і винним доведеться відповідати по закону.

Зазначимо, що за дивним збігом обставин, а, може, точно за вирубку дерев у 2012 році, селищний голова Єрок Леонід Польовий нагороджений орденом «За заслуги» третього ступеня, який за весь цей час він так жодного разу і не надів. Соромиться?

Микола ЗАМКОВЕНКО

P.S Єрківський селищний голова Леонід Польовий так прокоментував висунуті йому звинувачення:

– Цій історії вже більш ніж чотири роки. За цей час мене перевірили чи не сорок разів. Жодного порушення перевіряльники не виявили. Думаю, що Замковенко й надалі писатиме на мене. Я до цього звик.

12.02.2016 10:10
Переглядів: 1011
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.