За 5 днів у Катеринополі простерилізували і прищепили від сказу 44 тварини
Із 10 по 14 квітня включно у Катеринополі фахівці ТОВ “Чотири лапи Україна” проводили стерилізацію та вакцинацію безпритульних тварин. Вони приїхали на запрошення катеринопільського селищного голови Івана Гегедоша та Черкаського обласного благодійного фонду “Еко-центр”.
─ Нарешті нам вдалося долучитися до обласної програми регулювання чисельності безпритульних тварин реальними справами, ─ каже Іван Гегедош. ─ Приїзд “Чотирьох лап” ми очікували з вересня місяця, саме тоді записалися до них у чергу. Добре, що все вдалося. Це чудова команда досвідчених професіоналів. Попередньо ми так і планували, простерилізувати до 50 хвостатих. “Чотири лапи” із поставленою задачею впоралися, до того ж усі ветпослуги здійснили безкоштовно. Тепер будемо доробляти наш стаціонарний стерилізаційний пункт, обладнання для якого вже отримали. Велика подяка за допомогу “Чотирьом лапам”, “Еко-центру” і Фонду підтримки місцевих ініціатив при Посольстві Канади в Україні. Щиро дякуємо за співпрацю!
Віце-президент “Еко-центру”, у минулому катеринопільчанка Оксана Савицька зауважує:
─ Катеринопільським безпритульним тваринам неймовірно пощастило. За тією методикою, що їх стерилізували, в Україні працюють одиниці. У “Чотирьох лап” унікальне обладнання, матеріали. Наші ветлікарі мали б у чергу шикуватись, щоб у них повчитись. Післяопераційна реабілітація триває близько доби. Розрізи дуже маленькі, від одного до двох сантиметрів, шви знімати не потрібно, оскільки усе робиться саморозсмоктувальними нитками. Сподіваюсь, ця методика невдовзі стане панівною в нашій країні.
У Катеринополі працювали 5 висококласних спеціалістів ТОВ “Чотири лапи Україна” – ветлікар (Катерина Луцкевич), її асистент (Роман Туганов) два ловці (Ігор Коваль та Олександр Луцишин) і адміністратор (Олена Вихристюк).
─ Перекажіть катеринопільчанам, ─ звернулась адміністратор Олена Вихристюк, ─ щоб вони дбали про тварин, яких ми простерилізували. Адже ці собаки тепер охоронятимуть свою територію, не пускатимуть сюди інших безпритульних.
Катерина Луцкевич розповіла про вакцинацію.
─ Окрім стерилізації ми кожній тварині зробили щеплення проти сказу, а також увели підтримуючий антибіотик, щоб легше пройшов період реабілітації, комплекс вітамінів та антигістамінний препарат. Добу тварини перебувають під нашим наглядом, у теплі, бо після наркозу у них суттєво знижується температура. Потім кожну відправляємо за місцем проживання. На вухо чіпляємо кліпсу, яка означає, що тварину вакциновано та стерилізовано.
ТОВ “Чотири лапи” зазвичай радо ділиться своїм досвідом із місцевими ветеринарами та клініками. На жаль, у Катеринополі їх досвід нікого не зацікавив.
─ Ми робимо операції за новітніми методиками, ─ розповідає Олена Вихристюк,─ тварини їх набагато краще переносять, ніж звичайні хірургічні втручання. Певна річ, ми використовуємо дорогі матеріали. Це так. Але після наших операцій не треба тиждень тримати тварину у клініці, щоб зняти шви. Це економить час і кошти. Я колись підраховувала, у загальному підсумку наші операції виходять навіть дешевшими.
Ловці розповіли про специфіку відлову тварин у Катеринополі:
─ Було всяке. Біля автостанції нас ледь не побили. Люди чомусь вирішили, що ми хочемо заподіяти тваринам зло. Таке часто трапляється, особливо в людних місцях. Не допомагає навіть спецформа. Однак, після втручання співробітників селищної ради, ситуацію вдалося вирішити.
─ Вони дуже гарно ставляться до тварин, ─ каже катеринопільська волонтерка Надія Мартиненко. ─ Я спостерігала, як вони ловлять. Стріляють транквілізаторами, тварина засинає, потім вантажать у клітки, підписують звідки. Якщо тварина налякана, гладять, заспокоюють. Вагітних на великих термінах, тих що годують цуценят, а також самих цуценят не зачіпають. Сказали, що їм робити операції небезпечно.
Часто із своїх численних відряджень команда “Чотирьох лап” забирає додому врятованих тварин. Зокрема, нещодавно ветлікар Катерина Луцкевич забрала із Золотоноші хвору собачку Меггі. У Катеринополі на них чекало чергове випробування. На трасі поблизу селища вони знайшли збиту собаку. Катерина її прооперувала, стерилізувала, зробила усі необхідні щеплення та ін’єкції і віддала на перетримку місцевим волонтерам.
─ “Шановні” водії, ─ каже Олена Вихристюк, ─ якщо у вас на дорозі сталася ситуація, в якій ви ненавмисно збили тварину, ми вас переконливо просимо, не будьте байдужими!!! Перенесіть її хоча б на узбіччя, зателефонуйте у місцеву ветеринарну клініку, а в ідеалі – відвезіть туди. Не залишайте безхатьків у біді, особливо, якщо причиною цієї біди стали ви.
Окрім Катеринополя, “Чотири лапи” побували у Золотоноші (стерилізували 104 тварини) та Каневі (120 тварин).
Штаб-квартира міжнародної благодійної організації із захисту тварин “Чотири лапи” знаходиться у Відні (Австрія), її філіали є у 11 країнах світу, на 3-х континентах. Український філіал зареєстровано в Києві – “Чотири лапи Україна”. Його очолює відома зоозахисниця Олександра Лісчишина.
─ Люди часто не розуміють, ─ каже вона, ─ навіщо стерилізувати домашніх тварин, адже малюків можна, приміром, роздати. На жаль, це не вирішує проблеми, адже навіть коли ти роздав кошенят чи цуценят, кожне з них може привести на світ сотні, які поповнять армію безпритульних. Окрім того, стерилізація має ще ряд переваг: тварини перестають мітити територію, знижується ризик онкології, потяг до втеч, зменшується агресія, збільшується тривалість життя. Тож кожному господареві варто замислитись, чи не настав час стерилізувати домашнього улюбленця. Пам’ятаймо, що чисельність безпритульних тварин на нашій із вами совісті.
─ Істинна правда, ─ підтримує думку Олександри катеринопільчанка Вікторія Успаленко. ─ Моя знайома нещодавно вивезла в місто свою собаку, до того ж сучку, бо та їй набридла і вона взяла собі маленьке цуценя, нову “іграшку”. Зауважу, що викинута собака була досить агресивною. І от, через якийсь, час ця пані нарікає мені на бездіяльність влади: “Порозводили собак, пройти не можна…” Довелося їй нагадати, що не влада викидає тварин на вулицю, а такі, як вона, тож кому-кому, а їй і нарікати недоречно. Не зрозуміла, образилась.
Цікаво, що після від’їзду “Чотирьох лап” уже кілька містян висловили бажання взяти собі стерилізовану собаку на утримання.
Тетяна ІВАШКЕВИЧ