Єрківчанин розповів, як боровся з ковід-19

Фото з інтернету

Схоже, літні жарти над COVID-19 закінчилися. Усе більше людей розуміє, що пандемія не вигадка. Про це свідчить досвід родичів, знайомих, друзів, а інколи й особистий.

Єрківчанин Валерій Прилука не з тих, хто хапає віруси, як тільки про них заговорять. Загартований, кремезний чоловік. Бджоляр. Займається спортом. На жаль, і йому довелось познайомитися із хворобою, що не дає людству спокою з березня місяця.

Ось що він розповів: «З досвіду скажу: хвороба дуже підступна. Ми можемо бути носіями, але не відчувати її. А коли найменший збій, простудились, вона починає прогресувати. Так було зі мною».

Якось у четвер Валерій відчув себе зле, зателефонував до сімейного лікаря. Йому прописали лікування, антибіотики, інтерферони, але на обстеження ніхто не приїхав. Пояснили, що до пенсіонерів не виїжджають, ба навіть не мають спеціальних костюмів для цього. За вихідні стан чоловіка лише погіршився. Він вирішив пройти ПЛР-тестування. Поїхав здав аналізи в Єрківській амбулаторії та в платному сервісі. Безкоштовний тест робили близько тижня, а результати платного прийшли надвечір. Обидва дали негативний результат. Натомість лікар-інфекціоніст Мирон Левицький, ознайомившись із симптоматикою, запевнив, що у Валерія коронавірус. Стан чоловіка різко погіршувався. Темпера піднялась до 39. З’явилась задуха. Він потрапив до реанімації Катеринопільської ЦРЛ. Там пробув тиждень. Зроблена під час перебування в реанімації комп’ютерна томографія (КТ) підтвердила коронавірусну пневмонію. Уражено було 90 % легень. Кров загускла, що ледь могли взяти для аналізів. Вже після виписки Валерій вчергове здав кров на антитіла. Аналіз підтвердив, що в нього був саме ковід.

«Персонал відділення реанімації та інтенсивної терапії Катеринопільської ЦРЛ мене буквально повернув до життя, — каже Валерій. — Там усі працюють жертовно, самовіддано, щодня ризикуючи своїм життям та життям своїх рідних. Це суперпрофесіонали. Наші ангели. Дай Бог їм здоров’я. Борються за кожного пацієнта. Без жодних конвертів, без належних доплат. Адже фінансування йде на ті центри, які визначили для лікування хворих на ковід. А тут, на місцях, медики рятують людей фактично за спасибі та невеличку зарплату. Бо не можуть інакше. Вчергове переконався, у нашій лікарні працює чимало прекрасних фахівців. Зараз іде великий наплив пацієнтів. Треба берегтися. Хоча б заради лікарів. Бо, як вони зляжуть, нас не буде кому лікувати».

Разом з Валерієм діагностику та лікування (в легшій формі) проходила його дружина. В цілому їм це обійшлося в 20 тисяч гривень. Ще одна єрківчанка, що тестувалася разом з ними, померла. Мала підтверджений ковід. Жінка перенесла операцію, тож організм не впорався. Валерій каже, аби вчасно не спохватився, невідомо, чим би закінчилася і його історія.

Інший знайомий із Звенигородки розповів, що лікував матір, яка інфікувалась ковід-19. Лікування зайняло два місяці й на нього пішло 60 тисяч гривень.

Зі слів пацієнтів, потрапити в спеціалізовані заклади, в яких лікують інфікованих коронавірусом безкоштовно, непросто. Туди беруть лише важкохворих, і там часто не вистачає місць.

До слова, за інформацією, взятою з офіційного сайту Катеринопільської райдержадміністрації, з 1-го по 29 жовтня на Катеринопільщині зареєстровано 126 випадків захворювання на COVID-2019 , з них дітей до 17 років – 8 осіб, одужало – 54 особи, госпіталізовано – 5 осіб, 67 осіб на амбулаторному лікуванні, 2 летальних випадки. В результаті епідрозслідування було виявлено – 376 контактних осіб.

Бережіть себе та оточуючих!

Тетяна ІВАШКЕВИЧ

03.11.2020 16:48
Переглядів: 4721
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.