Які бібліотеки Катеринопільщини отримають комп’ютери?
Бібліотеки Катеринопільської громади в рамках проєкту «Дія. Цифрова освіта» отримають 10 комп’ютерів. Їх надає Міністерство цифрової трансформації. Загалом заплановано передати 5000 комп’ютерів по всій Україні. Понад 2000 уже передали. 150 отримає Черкаська область.
На реалізацію цього проєкту не витрачаються кошти Держбюджету. Його реалізують через партнерство «Favbet Foundation», Офісу Президента України, Української бібліотечної асоціації та обласних адміністрацій.
– За моєї ініціативи, – розповідає директор комунального закладу «Публічна бібліотека територіальної громади» Катеринопільської селищної ради Любов Приємська, – було подано пропозицію комп’ютеризувати 11 сільських бібліотек. Нині нам виділили 10 комп’ютерів. Їх отримають села (Вербовець, Лисича Балка, Гончариха, Пальчик, Гуляйполе, Вікнине, Розсохуватка, Кайтанівка й Шостакове), один залишиться в Катеринополі для проведення навчальних вебінарів для сільських бібліотекарів.
2 липня голова Катеринопільської ОТГ Володимир Коваленко передав комп’ютери на 7 сільських бібліотек, решту передадуть пізніше.
Любов Приємська каже, що це перемога для громади. В цілому результатом задоволена. Проєкт передбачає на основі бібліотечної системи створити можливість надання цифрової освіти. Мешканці сіл матимуть доступ до мережі Інтернет.
– Опанування цифрових навичок протягом життя – потреба сучасної людини. В рамках проєкту «Дія. Цифрова освіта» бібліотекар запровадить активну роботу з надання послуг, пов’язаних з підвищенням цифрової освіти населення громади. Бібліотеки – це публічні місця, де людина може безкоштовно отримати доступ до знань. Вони стануть новим сучасним інформаційним хабом, – зауважують у Катеринопільській бібліотеці.
Ми поцікавились, чи планують у Катеринополі комп’ютеризувати решту бібліотек, адже до громади увійшло аж 20 населених пунктів. «Покладаємо сподівання на інший проєкт – «House of Europa», результати якого стануть відомими в середині липня. Якщо переможемо, тоді про це поговоримо», – зауважила Любов Анатоліївна.
Тетяна ІВАШКЕВИЧ