Як діятиме медична реформа у Катеринополі
Головний лікар Катеринопільської ЦРЛ Людмила Борецька розповіла нашому виданню, як реформа медицини торкнеться нашого району і що таке “лікарня планового лікування”.
Медицина давно потребує реформ
“Хочу сказати, що медична реформа, яку обговорюють, це не якесь новшество. Про реформування медицини говорять уже давно. Але зараз почали діяти. Ми задоволені, що наш госпітальний центр хочуть зробити у Звенигородці, а не в Умані, як це планувалось раніше. Звенигородка до нас і ближче, і є з нею автобусне сполучення. Не ідеальне, але є. Як видно зі схеми, в окрузі буде кілька лікарень планового лікування (Ватутіне, Лисянка, Корсунь-Шевченківський), такою ж буде і катеринопільська лікарня.
Що таке лікарня планового лікування?
“Це заклад, у якому лікуватимуть не якісь надскладні хвороби, а ті, лікування яких можна спланувати (неврологічні, терапевтичні, дитячі): грип, простуди, проблеми з тиском, нервові, серцево-судинні розлади і так далі. Збережуться майже всі медичні служби, проводитиметься базова діагностика. Як і раніше працюватиме нарколог, фтизіатр, рентген. А в Звенигородці (окружний центр) та Черкасах (обласний) уже здійснюватиметься інтенсивне спеціалізоване лікування вищого рівня. Там проводитимуть складні операції, процедури, робитимуть більш детальну й глибоку діагностику тощо.
Структура лікарні
“Лікарня планового лікування включатиме центр первинної санітарно-медичної допомоги, поліклініку та стаціонар. У пункті первинної медичної допомоги буде: денний стаціонар, елементарне лабораторне обстеження (крові, сечі), жіночий та чоловічий оглядовий кабінет, акушерський кабінет, кімната щеплення, фізкабінет. Тут працюватимуть сімейні лікарі, медсестри, які при потребі відвідуватимуть пацієнтів за викликами. У лікарні планового лікування має бути чітка співпраця між первинною та вторинною медичною ланкою. Якщо в людини у пункті первинної допомоги виявлять якісь ускладнення, то її направлять для детальнішого обстеження у поліклініку або покладуть у стаціонар. У разі необхідності направлять у Звенигородку або ж Черкаси. На базі нашої лікарні буде працювати також пункт екстреної медичної допомоги”.
Які служби збережуться, а які – ні?
“У нас залишається терапевтичне відділення із неврологією, дитяче, гінекологічне. Під питанням було пологове та інфекційне, але наразі нам сказали, що вони також збережуться. Хірургічного відділення як такого не буде, але працюватиме хірургічна служба одного дня у складі поліклініки”.
Відділення планово-відновлювального лікування
“Оскільки в нашому районі багато пацієнтів похилого віку (фактично 29 %), що потребують реабілітації, а з сіл вони не зможуть їздити до нас щодня, то я прошу обласне медичне керівництво відкрити у нашій лікарні відділення планово-відновлювального лікування із стаціонаром на 15 ліжок. Мріємо про сучасні тренажери для реабілітації. Зараз це питання на розгляді”.