Влада та частина мешканців Катеринополя продовжують саботувати перейменування селища

Останні громадські слухання, що відбулись 5 січня 2024 року в залі засідань Катеринопільської селищної ради, показали: місцеве керівництво так дезінформувало, заплутало людей своїми маніпуляціями, що значний відсоток мешканців принципово проти перейменування селища, ігноруючи думки авторитетних науковців та істориків, які доводять, що назва «Катеринопіль» щільно пов’язана із символікою російської імперської політики.

«Більшість виступаючих, серед яких були жителі селища, представники профспілки, трудових колективів установ, закладів, депутати районної і селищної рад, висловилися за те, аби не змінювати назву смт Катеринопіль. У селищі народилося і виросло не одне покоління катеринопільців, і вони завжди вважали, що назва Катеринопіль ніяк не пов’язана з російською імператрицею Катериною ІІ», – повідомили на офіційній сторінці Катеринопільської територіальної громади у фейсбук.

Це дуже «вагомий» аргумент: народились і завжди вважали… Керівництво Катеринополя перевищило всі сподівання, забувши принагідно, що факт причетності назви селища до імперської символіки визначають вчені з Українського інституту національної пам’яті, і вони вчергове підтвердили це рішенням експертної комісії.

Натомість, за результатами зборів, висновками місцевих вчителів історії та пропозицією профспілки освітян було вирішено сформувати звернення від громадськості до народних депутатів України з проханням врахувати позицію більшості жителів смт Катеринопіль і зберегти існуючу назву Катеринопіль.

Про те, яку кількість голосів набрали решта (11) запропонованих людьми назв, селищна рада так і не поінформувала громадськість на своєму сайті. Щобільше, майже всі мешканці, які пропонували інші, нові-старі назви, враховуючи агресивний характер перебігу дискусії, на збори 5 січня не прийшли, розцінюючи їх як фарс.

«Такі збори треба було проводити на початку, а не в кінці обговорення, щоб пояснити людям позицію та політику держави. А тут все навпаки: спершу пересварили людей, потім організували збори», – пояснив один із симпатиків історичної назви містечка.

«Насамкінець, підсумовуючи зустріч з громадськістю з питання щодо перейменування смт Катеринопіль, присутні запропонували Катеринопільській селищній раді у звіті про результати консультацій з громадськістю відобразити всі пропозиції, висловлені учасниками зустрічі, а звіт про результати консультацій з громадськістю направити Верховній Раді України, Комітету з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування Верховної Ради України для врахування думки жителів смт Катеринопіль під час розгляду питання перейменування смт Катеринопіль», – інформують у громаді.

Відомі земляки обурені такою позицією.

«Вражаючу впертість катеринопільчан неможливо пояснити інакше, як поганою освітою й байдужістю. Їм невдобно міняти назву. Їм «нинаравиця». Їм немає чим заперечити по суті, то вони кидаються на членів фахової комісії, яка склала чіткий археологічний звіт про НЕОБХІДНІСТЬ відмінити перейменування 1795 року, – у членів комісїї прізвища їм, бачите, не подобаються!» – резюмує Василь Триліс, керівник відомого чоловічого хору «Чумаки» та автор книг «Казки над Тікичем», «Пісні над Тікичем».

«Висновок Інституту національної пам’яті з цього приводу цілком науковий і повернення Екатеринополю його історичної назви «Калниболота» цілком на часі. Зокрема в час, коли головний байстрюк Єкатерини (рашистський путлер) намагається знищити («денацифікувати» за його виразом) саму країну Україну, всю нашу націю і її державу», – наголошує професор Київського національного університету Михайло Наєнко.

Та що там відомі земляки, коли влада містечка не те що свідомо не підготувала людей до перейменування, пояснивши реальні причини, а й всіма силами саботує його?!

Ну що ж: чекатимемо на рішення Верховної Ради! Обговорення завершено!

Анатолій ГЕРАСИМЕНКО

Читайте також: Смердить падаллю, аж очі виїдає: жителі Тальнівщини страждають від смороду двох м’ясокісткових заводів, які атакують громаду

Читайте нас також в Telegram!

09.01.2024 11:33
Переглядів: 1508
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.