Відійшов у вічність відомий катеринопільський поет Дмитро Пічкур
“У віці 76 років, у Вінниці помер відомий письменник Дмитро Степанович Пічкур, − повідомила директор Катеринопільської бібліотечної системи Любов Приємська у “Фейсбук”.− Щойно вийшла його нова книга лірики “Ще буде тепло. Акварелі”. У Вінниці, де він проживав, відбулася презентація його книги, а навесні свою книгу він мав презентувати своїм землякам у Катеринополі, де придбав собі будинок, щоб бути ближче до рідної землі. Дмитро Степанович жив надзвичайно інтенсивним внутрішнім життям, до глибин якого дозволили нам зазирнути його вірші. Його душі і духу вистачало звернутися зі Словом до кожного і почути кожного. Дмитро Степанович усе життя писав. Болісно, складно, драматично, радісно, мрійливо, іронічно і ще по-всякому. І слово, сповнене його духом і енергією, матеріальне. Бібліотекарі Катеринопільщини сумують з приводу сумної новини”.
“Повік закоханий поет, палкий публіцист, автор спогадів про Василя Стуса, з яким разом служив в армії. Починав будівельником, проте майже усе життя працював у журналістиці. Автор понад дюжину поетичних збірок. Йому було 76 років. Поховають Дмитра Пічкура на його батьківщині – на Черкащині, у оспіваному ним селі Розсохуватка”, − читаємо у інтернет-виданні “Краснослов”.
Наприкінці жовтня 2017 поет презентував у Катеринопільському ліцеї свою збірку “Підпалок”. Проникливою, ніжною й водночас мужньою поезією зворушив душі й дорослих, і дітей.
Народився Дмитро Пічкур 24 квітня 1942 року у Розсохуватці, але мама записала, що 1941-му, аби швидше міг піти на роботу. Закінчив школу, працював на будівництві Кременчуцького водосховища, служив у війську, будуючи ракетні майданчики на Уралі, потім закінчив факультет журналістики Київського університету, працював у тальнівській газеті “Колос”, а згодом у “Вінницькій правді”, нині – “Вінниччина”, часто публікував дописи у “Черкаській правді” та “Літературній Україні”.
Дмитро Степанович – член Національної спіли журналістів України та Національної спілки письменників. Про себе казав, що” все життя прожив із Музою”, а головною його Музою була дружина – Олександра Бойко, яка померла у 1992 році. Більше Дмитро Пічкур не одружувався. Заповів поховати його біля дружини. Останнім часом проживав зимою у Вінниці, а влітку у Катеринополі.
Він надзвичайно любив життя, свій сад, будинок з помаранчевим парканом, людей, поезію…Мріяв, як повернеться весною у Катеринопіль. Радів, що родичі розчистили навколо його оселі сніг…
На жаль… Хай спочиває з миром наш великий життєлюб. Царство Небесне!
А нам у спадок залишилось його поезія.
Моя Росохуватка
З Калниболот до самого Тального
За скіфів ще прославсь Великий Шлях.
Сюди манив чорнозем не одного,
Кургани й досі видно на полях.
Тут предок мій, вертаючись з походу,
Утомлений спинився на нічліг.
І пив із джерела студену воду,
І досхочу напитися не міг.
І він зізнався вірним побратимам:
“Он там поставлю хату на горбку,
І хто не їхатиме, хто не йтиме –
Зупиниться спочити в холодку”.
Літа спливли, і не одне століття,
Біля Розсішки виросло село.
Там пишеться історія новітня,
Лиш в пам’яті лишилось, як було:
Тут лихолати, пічкурі і бойки,
І підопригори, і химичі,
Приходьки і притули, бадраки–
Селились дружно по обидва боки
Маленької та дужої ріки.
Росохуватко, рідная кровино!
Спасибі, що дала життя мені.
За тебе я молитися повинен,
Й любов синівську перелить в пісні.
Світла пам’ять талановитому поету й прекрасній людині!
Тетяна ІВАШКЕВИЧ