Уродженка Калинопільщини виборола премію Олекси Влизька

Письменниця Валентина Нестеренко, яка свої дитинство і юність провела в Мокрій Калигірці на Калинопільщині, 5 лютого за збірку «Берізка при дорозі» була удостоєна премії Олекси Влизька, що присуджується в Шполі. Це вже друга випускниця Мокрокалигірської школи (нині ліцею), яка здобула таку премію. Раніше лауреаткою премії Влизька стала поетеса Катерина Вербівська, уродженка Киселівки Мокрокалигірської громади.

Валентина Нестеренко більшу частину свого життя провела у Харкові, працювала у науково-дослідному інституті «Укргідропроект», була членом творчої асоціації літераторів «Слобожанщина», але через війну мусіла переїхати на Черкащину, зараз мешкає в Шполі, де ввійшла до складу Шполянського літературного об’єднання.

Катерина Вербівська 1986 року закінчила Київський інститут культури і відтоді працює в Черкаській обласній бібліотеці для юнацтва.

Аналізуючи творчість цьогорічної лауреатки Валентини Нестеренко, землячка Людмила Дідук зауважує: «У її поезії яскраво видно переживання авторки за народ, що несе у світ добро, описано «ріки крові вже за воленьку пролито», показано приховані таємні різнобічні дії «братів-сусідів», направлені на знищення української нації, а також їхню відкриту агресію щодо України. Вірші Валентини Нестеренко вражають своєю простотою, відкритістю та проникливістю. Це описи природи, настрої пір року, емоції, спогади дитинства, юності й, звісно ж, вони про любов і Закони Божі, які управляють усім життям».

Як інформуєть у Шполянській міській раді, цьогоріч на конкурс було подано 7 книг, серед яких і поезія, й проза. Коротко їх представляють так.

Валентина Нестеренко. Збірка поезії «Берізка при дорозі» – це погляд на болючі проблеми зв’язку людини зі світом, землею, Творцем, відчуття незахищеної людської особистості в період складних соціальних перетворень, біль за долю української нації, жіноча лірика. Також у збірку ввійшли декілька прозових творів.

Олександр Козинець. Збірка «Сіль сонця»: поетична збірка різних тональностей та вібрацій. Мелодійність та щирість автора замиловують «сонцем» – невигаданими історіями жінок; взаємним та нерозділеним коханням; пошуками шляху, зітканого з різних полотен, зібраного з пазлів днів суцвіттям висновків, а «сіль» пам’яті нагадує про пережитий досвід – випробування й зміни в часи війни. Та після темної ночі сходить сонце: нове, яскраве, величне й трохи солоне.

Іван Чорнозуб. Збірка гуморесок «Кому що…». Це легкі, дотепні байки та гуморески на різні сучасні життєві ситуації. Автор висміює ворога України, тим самим зміцнюючи дух та віру в перемогу.

Анна Добронравіна (Степанюк). Поетична збірка «Я очима мами, або Рік, коли нас вбивали»: є дванадцятимісячною оповіддю про життя пересічної маленької українки, народженої у 2022 році.

Соня Капинус. Роман «Білі кролики»: історичний любовний роман про Одесу початку ХХ століття. В центрі сюжету історія молодої жінки Сонєчки, що належить до кола асимільованої єврейської інтелігенції.

Христина Сащук. Роман «Ластівки»: книга висвітлює почуття дівчат, які виросли в неповних сімʼях, шлях, який вони долають із власних страхів, самотності та прийнятих рішень, питання багатства та бідності, соціальних кліше, які зазвичай ставлять люди.

Дар’я Лісіч. Поетична збірка «Один великий вірш і декілька маленьких» складається з чотирьох історій різних людей, об’єднаних темами війни, кохання, випадковості й побуту в тилу.

Переможницю комісія визначила шляхом таємного голосування.

Урочисте вручення премії, як зауважують, відбудеться 17 лютого 2025 року, у день 117-ї річниці з дня народження Олекси Влизька.

Нагадаємо: Олекса Влизько (1908 – 1934) – український поет, прозаїк, футурист, представник розстріляного відродження, жертва сталінських репресій. Народився на Новгородщині. Певний період його життя пов’язаний з селом Сигнаївкою, що на Шполянщині, де проживала родина. Закінчив мовно-літературний факультет Київського університету. Арештований за приналежність до міфічної контрреволюційної терористичної організації та страчений у1934 році. Реабілітований посмертно 1958 року.

Марина КАМІНСЬКА

Читайте також: З Тальнівщини на передову: Всеукраїнська Аграрна Рада передала ще 10 авто для ЗСУ

Читайте нас також в Telegram!

06.02.2025 09:48
Переглядів: 696
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.