У Єрках мріють про багатопрофільний комунгосп

Фото з інтернету

План уже є

У той час, як більшість комунальників ховаються за ширмою недоступності, відмовчуються в коментарях, коли люди їх про щось запитують (чому не відремонтовані дороги, люки, не обрізані дерева тощо), Єрківське комунальне підприємство відкрите до людей, навіть має власну сторінку у «Фейсбук», де можна не тільки переглянути фотозвіт виконаних робіт, але й взяти участь у обговоренні, написати критичні зауваження, висловити прохання. Зворотний зв’язок – обов’язкова умова будь-якого демократичного суспільства. На жаль, часто в нашій країні він існує лише на папері.

Тим часом через соціальні мережі можна налагодити відкритий діалог з виборцями, споживачами послуг тощо. Директор єрківського комунгоспу Анатолій Приходько вирішив цим скористатися. Він звернувся до мешканців селища «за порозумінням і допомогою», закликаючи будувати красиве чисте селище не на словах, а на ділі. Найперше – підписуючи договір з комунальним на вивезення відходів. Адже те, що не вивозять комунальники, ми бачимо біля наших доріг, річок, в ярах та лісах, куди вже давно не хочеться йти відпочивати.

«Можна просто сидіти та отримувати заробітну плату, але я так не можу і не хочу, − зауважує посадовець. − Мені болить душа, коли я бачу засмічене та недоглянуте селище. Яка молодь захоче повернутись додому, привезти, не соромлячись, в селище чоловіка чи дружину, а якщо і живучи десь, то до батьків – онуків? Мене дуже засмучує позиція деяких жителів, які не платять за вивезення сміття, ще й пишаються, хизуються цим, які ми розумні та хитрі − винесли сміття в берег або сусіду під паркан, а на дитячій площадці набили пляшок. Насмітивши на очах у дітей, ви виховуєте таких самих і дітей».

Приходько закликає несвідомих єрківчан змінити своє ставлення до рідного краю, природи, а також окреслює напрацьовані плани розбудови комунального господарства, розраховуючи на допомогу односельців. У планах очільника – побудувати «сильне багатопрофільне комунальне підприємство», привести до ладу його адміністративне приміщення, обладнати гаражі, майстерню, придбати вакуумну машину, сміттєвоз із заднім завантажуванням, «щось для поливу» («як мінімум − бочку для води під трактор»), навісне обладнання для трактора (плуг, культиватор, фронтальний навантажувач, гілкоруб, тріскоріз, люльку), грейдер і екскаватор, контейнери для роздільного збору сміття, компресор і лещата для обслуговування та ремонту техніки. Приходько хотів би організувати виробництво залізобетонних виробів («це робочі місця і вимощені в майбутньому тротуари») та організувати надання ритуальних послуг (потрібен катафалк та автобус).

Як бачимо, планів у директора багато. А це вже чимало. Адже більшість наших керівників на запитання про перспективи розвитку, лише здивовано зводять брови. Мовляв, які перспективи? Тут аби в кріслі втриматися. Звісно, такому завзятому очільнику конче необхідна підтримка. І він уже бачить, звідки вона може прийти. Це, насамперед, − активна оплата за комунальні послуги, спонсорська та моральна допомога, а також допомога громадян за бартером. «Можливі варіанти співпраці в розрахунок за допомогу, що в наших можливостях: допомога стареньким батькам, допомога в ремонтних роботах, допомога в похованні, в догляді за могилками тощо. Будем розглядати різні варіанти», − зауважує Приходько.

Чоловік переконаний: «Якщо ми самі не наведемо лад у своєму домі, то ніхто чужий не наведе. Тільки спільними зусиллями можливо чогось досягнути».

 

Марина КАМІНСЬКА

Читайте також: У голови Черкаської ОДА — новий радник

08.02.2020 13:40
Переглядів: 1650
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.