У Ступичному вшанували родину, що має коня Орлика

У перший день жовтня Ступичне Катеринопільського району відзначало 240 років з часу першої писемної згадки.

Зранку у центрі села встановлено безкоштовні атракціони для дітей.

На сільському стадіоні хлопці грають у футбол. Серед них брати Гриби, які умисно приїхали з Черкас поганяти м’яча з односельцями.

Для поціновувачів української пісні в сільському будинку культури організували концерт. У фойє – виставка сільських майстрів народної творчості, дитячого садочку, рушники, вишивки, рукоділля, книга шанованих жителів села та величезна виставка картин художника – аматора Олексія Деревецького, учня відомого українського живописця Івана Гайдука.

Варто зазначити, стіни і сцена Ступичнянського сільського будинку культури прикрашені роботами Гайдука ще із 1973 року.

Уродженець Ступичного Олексій Деревецький жив у Черкасах. Зараз разом із дружиною повернулися у рідне село.

“Я пишу з натури. Сам виготовляю рамки до картин. Мені це не складно, бо за освітою я столяр”, – каже Олексій Михайлович.

Біля його виставки людно. Йде жвава розмова. На картинах люди впізнають односельців.

Урочисте зібрання відкрила учителька української мови та літератури Світлана Дзюнь. Після чого надала слово сільському голові Володимиру Ковалю. Володимир Петрович гарними словами і великим короваєм привітав односельців та гостей зі святом.

Учасники заходу вшанували жертв голодомору та тих, хто загинув у боях, хто помер від ран, хто своїм героїзмом, працею принесли перемогу на війні. Загиблих, померлих вшанували хвилиною мовчання та поклали вінки до обеліску Слави та воїна-афганця Спільніченка.

На святі вшанували людей, що працюють на землі – сільгоспвиробників та підприємців. Дякували тим, хто долучився до організації заходу. Зокрема, вручили подяку за надання допомоги в організації свята представникам ТОВ “Урочище Журавське”.

Особлива подяка була чудовій працьовитій родині Пересуньків – Олексію Миколайовичу та Марії Іванівні які, у своєму господарстві дають раду чотирьом коровам-молочницям, телятам, свиням, бджолам, птиці та коневі Орлику.

Згадали на святі старожилів села, п’ять нагороджених державними нагородами, ветеранів праці, п’ять матерів-героїнь, сім’ї, що відзначили срібне весілля, вісім іменинників, яким виповнилось 50 років, і всіх поіменно сільських учасників війни з російським агресором. Це Ярослав Ткачук, Владислав Польовий, Андрій Жовноватий. Також тих, що повернулися додому з поля бою: Ігоря Сапсая, Віктора Гарячого, мобілізованого Юрія Пересунька та призваного до лав Української армії Костянтина Сніцара.

Відмітили Ольгу Ковтун, яка 43 роки віддала для односельчан – читачів бібліотеки, сільського ветлікаря Надію Деревецьку, завідуючу сільським будинком культури Лідію Пересунько, завідувачку ФАПом Марію Дзерин. Не одному поколінню односельчан дала путівку в життя вчителька Ніна Бабенко. Свято села співпало з професійним святом учителів. Тому звучали вітання працівникам школи та дитячого садочка.

Незабули добрим словом привітати і попередню сільську владу.

Гарні слова, квіти, подарунки та пісні додавали святкового настрою. Зал із захопленням слухав вітання від лауреатів конкурсів, Народного аматорського ансамблю українських народних інструментів “Вечорниці” Шполянського міського будинку культури (керівник Сергій Мельник). Переконаний, надовго запам’ятається жителям Ступичного виступ солістів Лідії Поліщук, Ніни Кравченко,Тетяни Хонько та Євгенії Лобко.

“Ансамбль діє з 1982 року. Побували в кожному районі області але, в Катеринопільському районі вперше”, – каже директор будинку культури Лідія Поліщук.

Із вітанням та концертною програмою виступив і хор “Любисток” з сусіднього села Кайтанівка.

Концертна програма завершилась спільним співом-побажанням: “Многая літа”.

Після концерту учасники свята скуштували пшоняної каші, приготовленої учасником бойових дій на сході України Ігорем Сапсаєм.

“Село оживає. Мене два роки не було. Приїхав і тут вперше – День села! Дуже добре”, – каже Ігор.

Районне керівництво захід проігнорувало. Сподіваємось, хоч селищний голова Катеринополя Івана Гегедош поділиться із ним враженнями. На святі він був єдиним представником катеринопільської влади.

Микола ЗАМКОВЕНКО

04.10.2016 16:09
Переглядів: 2639
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.