У Катеринополі вручили медалі колишнім регіоналам та комуністам
До Дня місцевого самоврядування у Катеринополі на Черкащині щедро роздали грамоти та медалі. Те, що нагородили місцевих керівників та лідерів депутатських фракцій (Віталія Нагорного, Михайла Морозюка, Олега Коваленка, Анатолія Штепана), окрім «неугодного» Івана Гегедоша, що часто йде проти течії та плутає старанно перетасовані карти, нікого вже не дивує. Врешті, депутати працюють «плідно», роздаючи майже одноголосно комунальні землі. А що тут зробиш? Закон дозволяє, то чому не дати земельки хорошим людям або близьким родичам чи знайомим? І байдуже, що на такій тотальній приватизації громада втратить чималі кошти. Хай потім з цим розбирається держава, яка всім і завжди зобов’язана.
Дивує інше: у Катеринополі так захопились врученням нагород, що вже забули, як то кажуть, хто і за що боровся. Зокрема медалі «30 років незалежності України» отримали майже всі районні та селищні очільники, починаючи з 80-их, у тому числі й перші секретарі райкому компартії Галина Олешко, Іван Полудень та Катерина Пшабельська. Остання ще й була заввідділом та секретарем по радянській пропаганді. (Олешко була також головою виконавчого комітету райради, Полудень (згодом) – представником Президента, а Пшабельська – головою райради).
«Це якась паралельна реальність. У мене розум відмовляється у таке вірити. За часів правління Полудня й Пшабельської у підвідомчій їм районній газеті «Авангард» (від 14 березня 1991 року) було опубліковане відверте цькування «Народного Руху України» та інших націоналістичних партій. У матеріалах на газетний розворот В’ячеслава Чорновола, Івана Драча, Левка Лук’яненка, Степана Хмару, Олеся Донія представили як ворогів і злочинців, «колишніх тюремщиків, ідейних братів кривавого ката Бандери». Їх зобразили в формі багатоголового дракона, ганебній карикатурі під назвою «Тут зібралося, о, «Боже», все, що світові негоже». Була критика направлена й на мене особисто. З цього приводу я навіть судився і суд виграв, правда, вже після проголошення незалежності. До проголошення відповідачі на суд не з’являлись. Згодом Пшабельська приїжджала й просила в мене вибачення», – поінформував один із перших «рухівців» району Микола Замковенко.
Інші катеринопільчани розповідають, що за наказом Пшабельської їх возили у Київ ходити з транспарантами: «Хмарам – ні, Україні – сонце!»
До слова, катеринопільські «рухівці» (Геннадій Джус, Микола Замковенко) досі від влади медалей «30 років незалежності України» не отримали, навіть на День Незалежності. Зате поміж нагороджених є діючий селищний голова Володимир Коваленко, депутат селищної ради Сергій Приходько, фермер Володимир Кузьменко, колишній заступник голови райради Анатолій Хоменко – в минулому члени й симпатики Партії регіонів.
Як ми вже писали раніше, фермеру, одіозному «черкащанину» Олександру Коваленку взагалі для солідності орден «Незалежна Україна» вручили.
Зауважимо, у сусідній Єрківській громаді на честь Дня Незалежності нагороджували саме «рухівців».
І хоч здебільшого вручені в Катеринополі відзнаки йдуть від звенигородського районного керівництва, голови райради Сергія Струка та голови райдержадміністрації Юрія Піковського, чи варто сумніватися, що подання готував селищний голова Катеринополя Володимир Коваленко?
Сумно, браття, сумно…
Анатолій ГЕРАСИМЕНКО