У Катеринополі в 67-річного пацієнта виявили коронавірус
Ситуацію коментує головний лікар Катеринопільської ЦРЛ Людмила Борецька:
«13 числа до нашого сімейного лікаря звернувся пацієнт, скаржився на болі в області серця, задишку (у нього серцева патологія), його обстежили, зробили експрес-тест (був негативний), взяли мазок на полімеразну ланцюгову реакцію. Аналізи ми відправили на Черкаси. Хворого оглянули також суміжні спеціалісти, зробили рентген і госпіталізували в терапевтичне відділення. За моїми даними, він не говорив, що контактував із особами, що повернулись із-за кордону. Протягом тижня лікувався, погіршень не було. 17 квітня за ініціативи лікуючого лікаря йому повторно провели експрес-тестування. Результат знову був негативний. Однак на Великдень (19 квітня) ми отримали результат ПЛР. Лабораторне дослідження показало позитивний результат на COVID-19. Ми проконсультувалися з нашими обласними інстанціями. Після цього хворого в супроводі медпрацівників відправили на Черкаси. Там йому ще раз проведуть дослідження».
Відтак лікарня і всі служби району, що входять до складу штабу боротьби з поширенням коронавірусної інфекції, на Пасху працювали в посиленому режимі. Увесь день фахівці були на постійному зв’язку, а о 19-ій вечора 19 квітня відбулось засідання штабу, де напрацювали спільний план дій. У результаті вирішили, що первинна ланка лікарні буде виявляти та обстежувати людей, з якими контактував хворий у селищі, а вторинна – вивчатиме, з ким він контактував (або перебував неподалік) у межах лікарні. У понеділок 20 квітня, дотримуючись усіх рекомендацій щодо захисту, у понад 60 «контактерів» взяли мазки й відправили в обласний центр на дослідження. Від результатів цього дослідження залежатиме подальший розвиток подій.
Борецька запевняє, що всі працівники з розумінням поставились до ситуації, ніхто від роботи не відмовляється. Медики забезпечені й користуються всіма можливими засобами захисту. У лікарні та на прилеглій території провели ретельну дезінфекцію. Катеринопільським медикам допомагають поліція, санстанція, ДСНС, селищна та районна влада, обласне медуправління. «Відчуваємо підтримку всіх служб», − каже головний лікар.
Медпрацівники вчергове закликають людей «сидіти вдома». Це дуже підступна хвороба, яка в багатьох протікає майже безсимптомно, але при цьому хворий може інфікувати інших, які потерпатимуть від тяжких ускладнень. І друге: не варто обманювати лікарів щодо особистих контактів, оскільки від наших правдивих відповідей залежить життя інших людей і медпрацівників у тому ж числі. Не доводьте до ситуації, що через неправдиві свідчення може статися, нас нікому буде лікувати.
Тетяна ІВАШКЕВИЧ