У Катеринополі презентували книгу про українського розвідника

19 червня у Катеринополі на Черкащині відбулась зустріч з вітчизняною письменницею Людмилою Охріменко, яка презентувала свій роман «Оскар», що отримав відзнаку на Міжнародному літературному конкурсі «Коронація слова – 2021». Захід проходив у Публічній бібліотеці громади.

«Роман «Оскар – це історія незламного українського розвідника, написана з реальних подій життя конкретної мужньої людини, яка пройшла пекло полону, зуміла вижити, а зараз передає свій досвід молодим воїнам-захисникам», – зауважує бібліотекарка Діна Вишня.

Саме написання роману – окремий роман. Військовий через соцмережу попрохав у письменниці допомоги: написати книгу про його долю. Вони ніколи не бачились. Він коротко переповів їй свою історію, щодня потроху спілкувались, листувались, і так налагодилась співпраця.

Письменниця каже, що найважче було подолати різницю світоглядів: він чоловік, вона – жінка, він мусульманин, вона – християнка, він кримський татарин – вона українка, він офіцер-розвідник, а вона проста людина, але врешті вдалось-таки втілити задумане.

На зустрічі з катеринопільцями пані Людмила розповіла про своє волотерство, яким займається з 2014 року, про поїздки на Луганщину та Донеччину з гуманітарними вантажами, про те, як жорстока сучасність від жіночих романів привела її до воєнної прози. Нині пише, видає книги, дарує їх військовим, продає поціновувачам слова, а виручені кошти віддає на потреби ЗСУ.

Людмила Охріменко – авторка книг «Пригоди дорослого Буратіни жіночої статі» (роман, 2018 рік), «Пригоди мухи в окропі на окупованій території», (роман, 2018), «Волонтерські історії» (збірка оповідань у співавторстві з Михайлом Кащавцевим, 2019), «Легка поведінка» (роман, 2020), «Оскар» (роман, 2021).

Зустріч із катеринопільчанами пройшла в теплій родинній атмосфері. Авторку вітав сімейний дует Ольги та Олександра Луцишиних. Присутні отримали книги з автографом письменниці та зробили світлини на згадку.

До слова, народилась Людмила Охріменко 11 жовтня 1961 року у місті Синельникове Дніпропетровської області. Певний час навчалася, проживала та працювала в росії. З початком 1990-х повернулася в Україну. До 2003 року жила і працювала у Криму. Потім з чоловіком переїхала до Харкова. Має три вищі гуманітарні освіти. Після псевдореферендуму в Криму принципово перейшла на українську мову.

Тетяна ІВАШКЕВИЧ

Читайте також: «Полковнику – все, людям – закон»: жителі багатоквартирного будинку у Тальному нарікають на поліцейського чиновника, який зробив парковку на клумбі біля багатоповерхівки

Читайте нас також в Telegram!

22.06.2023 10:15
Переглядів: 1349
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.