У Катеринополі народного обранця «засипали» запитаннями та пропозиціями

22 січня у Катеринополі відбулась чергова зустріч депутата Верховної Ради Андрія Стріхарського з виборцями. «Слуга народу» вже майже за традицією запізнився більш ніж на годину. Це пояснювалось затримкою в Городищі, де теж відбувалась аналогічна зустріч. Щоправда, цього разу катеринопільчани виявили більшу наполегливість, тож депутата майже всі, хто прийшов, дочекались. У залі було до сотні осіб. Громадський актив селища записав перебіг події на відео й згодом розповсюдив у соцмережах.

Останні законодавчі акти парламенту

Спершу Стріхарський прозвітував про діяльність у комісіях та Верховній Раді. Коротко переповів, які закони останнім часом приймали: про збільшення соцгарантій учасникам бойових дій та українцям, що працюють за кордоном; про посилення кримінальної відповідальності за фальсифікацію ліків, про здешевлення ліків та підвищення їхньої якості, про внесення змін до Конституції в аспекті завершення децентралізації (ліквідація райдержадміністрацій, створення округів, префектур). «Я подав пропозицію, щоб не створювати окружних рад. Тому в другому читанні, скоріше за все, буде лише ОТГ, облдержадміністрації та облради», − похвалився депутат. Окрім того, зауважив, що методологія формування громад має бути збудована на дотриманні принципу економічного балансу. Тенденція, при якій потужні громади не хочуть приєднувати до себе більш слабкі, викликала жорстку критику народного обранця: «Так не буде! Ми живемо в одній державі, тому повинні правильно збалансувати економіку. Я вважаю, що там, де в нас були 2-3 ОТГ, потрібно їх об’єднувати в одну з районними центрами». Стріхарський пообіцяв також, що методику створення ОТГ в його окрузі опублікує найближчим часом після наради з головою ОДА.

Ремонт доріг та багатоквартирних будинків

Депутат розповів, що бореться за надання державної підтримки на ремонт багатоквартирних будинків (заміна ліфтів, покрівель і т.д.), а також похвалився, що в цьому році у 5 разів збільшено фінансування на ремонт та будівництво доріг Черкащини (було 500-700 мільйонів, тепер 1,7 мільярда. Можливо, збільшать до 4 мільярдів). Сказав, що першочергово ремонтуватимуть дорогу національного значення від Корсуня до Городища, пообіцяв, що ремонт територіальних доріг теж буде профінансовано, а відтак попросив керівників райдержадміністрацій якнайшвидше надати губернатору інформацію про особливо проблемні ділянки. Запевнив, що цього разу «усе відбуватиметься прозоро».

Призначення голів райдержадміністрацій

З цього приводу присутні вчергове почули, що це станеться «найближчим часом», «можливо за місяць», оскільки шукають ефективних кваліфікованих менеджерів, які б принесли найбільше користі на своєму посту. «Раніше призначали кумів, сватів, братів, зараз хочемо, щоб усе було більш прозоро. Людина має бути з сучасним підходом до цієї роботи», − наголосив Стріхарський.

Чи розблокують Постанову про підтримку малих міст?

Раніше катеринопільчани звертались до Стріхарського з приводу 500-ої постанови Кабміну за 2019 рік, яка передбачала виділення окремим малим містам (селищам) певної субвенції та яку було тимчасово заблоковано. Катеринополю обіцяли майже 4,5 мільйони гривень (на закупівлю комп’ютерів для лікарні, ремонт даху садочка «Сонечко» та ремонт вулиці Набережної). Депутат відповів, що тим населеним пунктам, які мали зареєстровані договори в казначействі та акти виконаних робіт, гроші вже передали, інші міста обов’язково отримають кошти впродовж одного-двох місяців. «Те, що було передбачено 500-ою постановою, переходить на цей рік, але потрібно, аби були певні документи: договори, акти виконаних робіт і т.д.», − процитував Стріхарський відповідь голови бюджетного комітету.

У ході зустрічі з’ясувалось, що від того, чи надійдуть найближчим часом (до 1-го лютого) ці кошти, залежить доля Катеринопільської лікарні, якій потрібно негайно віднайти 1 мільйон 200 тисяч. «Справа в тому, що нам потрібно терміново, протягом місяця, виконати ряд умов: провести мережу до кожного робочого місця (роботу на 200 тисяч виконано, але її не профінансовано), придбати 50 комп’ютерів (частина вже є) і оплатити програмне забезпечення (480 тисяч). Інакше Національна служба здоров’я з нами не підпише угоди», − поскаржилась головний лікар Людмила Борецька.

Стріхарський запевнив: будуть документи (зареєстрований договір у казначействі, проведена процедура закупівлі обладнання), то будуть і кошти. Те ж саме стосовно ремонту садочка «Сонечко».

Наказ виборців

Делегація від тальнівчан звернулась до народного обранця з «протокольним» наказом від виборців. «Прийміть як наказ виборців, − звернувся до Стріхарського депутат Тальнівської райради Анатолій Ковальов, − що землю сільськогосподарського призначення зараз рано продавати, а хто хоче, то тільки через державний земельний банк. І ще одне: землекористувач може придбати не 10 тисяч гектарів, а тисячу. (Не ламати тих, хто зараз має більше!) Надалі – лише до тисячі. Це збереже село. І друге: прохання підняти виробництво, створити для його розвитку гарні умови, зменшивши податки і збори, не «довбати» малий і середній бізнес касовими апаратами та іншими додатковими умовами».

Стріхарський відповів, що в продажу землі «немає нічого поганого», фракція приймала рішення, враховуючи пропозиції аграріїв-підприємців; кількість гектарів – оптимальна, аби упередити скупівлю землі кланами «під прикриттям». «Якщо одне підприємство закуповує, то хоч буде видно, в кого вона», − наголосив депутат.

Щодо розвитку виробництва – запевнив, що він перший зацікавлений, аби в нього на окрузі розвивався бізнес, щоб не було тіньових схем, офшорів. «Зараз переглядаються умови, створюються пільги для більш комфортного розвитку малих та середніх підприємств», − відповів Стріхарський.

Зміни у схемі фінансування будівництва стадіонів

Представники від Єрківської ОТГ поскаржились депутату, буцімто, в обладміністрації змінили принципи фінансування державної програми будівництва 100 стадіонів. «Президент обіцяв, що фінансування відбуватиметься за принципом 90% (державний бюджет) на 10% (місцевий бюджет), тепер нам ставлять вимогу 50% на 50%, – нарікає директор Єрківської спортивної школи Леонід Ласкавий. − Ми зробили експертну оцінку землі, кадастровий номер, виготовили проект, подали всі документи, а тепер змінюють принцип фінансування. Що нам робити? Бюджет громади затверджено ще в грудні. В ньому не передбачено зайвих коштів. Якщо стадіон коштуватиме 5 мільйонів, де нам взяти 2,5 мільйони?» За словами чиновника, з цією проблемою єрківчан переадресували саме до народного обранця. Той пообіцяв поговорити з губернатором.

Про взаємовідносини ОТГ

Виконуючий обов’язки голови Катеринопільської райдержадміністрації Володимир Коваленко попросив депутата розробити законопроект, де б регулювались відносини між ОТГ в питаннях фінансування об’єктів загального користування (лікарні тощо). «Сьогодні сільські голови, райбюджет витрачають гроші на райлікарню, аби підтримати її, а Єрківська та Мокрокалигірська ОТГ віддали тільки медичну субвенцію і своїх коштів ні копійки не дають, бо будують стадіони і т. д.», − поскаржився районний очільник. Окрім того, закликав, аби податок з доходів фізичних осіб сплачувався не за місцем роботи, а за місцем проживання («тому що тут люди користуються інфраструктурою, а платять, за місцем роботи»). «Після завершення створення ОТГ це все загостриться», − наголосив Коваленко. Стріхарський заспокоїв, що відповідний «закон уже розробляється».

Допомога лікарні

Ще під час минулої зустрічі (23 жовтня) народний обранець пообіцяв надати посильну допомогу Катеринопільській райлікарні. Більше, її, буцімто, очікували «з дня-на-день». На жаль, досі ця допомога не надійшла. На поставлене запитання депутат відповів: «Доукомплектовуємо, незабаром привезуть».

Інші питання

Проблем, що підіймали виборці перед народним обранцем, було чимало: це й доля Єрківського гранітного кар’єру (просили виокремити його з облавтодору й зробити юридичною особою, аби врятувати від банкрутства та закриття), й корупція в Держгеокадастрі (особливо в аспекті отримання землі атовцями), й скарги на катеринопільського лісничого та місцеву поліцію (яка, буцімто, прикриває незаконну вирубку дерев), й протест проти кодування супутникового телебачення та проти абонплати за транспортування газу тощо. Люди скаржились, що топ-чиновники збагачуються, а в них відбирають останню копійку: беруть величезні хабарі за земельні наділи, вимагають платити за газові труби (які мешканці самі проклали), примушують заново купувати обладнання для супутникових антен, в умовах війни створюють інформаційну блокаду.

Після завершення зустрічі ми поцікавились, як її оцінюють присутні. Одні говорили, що все пройшло конструктивно та демократично, інші нарікали, що більшість питань уже підіймалися на попередній зустрічі зі Стріхарським, але жодне з них (закриття Єрківського кар’єру, фінансування за 500-ою постановою, гуманітарна допомога для райлікарні) так і не було вирішене.

Насамкінець Стріхарський пообіцяв, що робитиме все можливе, аби «у перспективі наша держава процвітала й була економічно стабільною».

Тетяна ІВАШКЕВИЧ

31.01.2020 10:55
Переглядів: 1878
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.