У Калинополі на сесії депутати вимагали більшої підтримки ЗСУ та лікарні
49-та сесія Калинопільської селищної ради пройшла бурхливо.
На обговорення було винесено 70 питань, більша частина яких не представляє особливого інтересу для загалу: це затвердження технічної документації, оформлення присадибних ділянок, городів тощо. Однак були й питання, що особливо турбують місцевих мешканців: підтримка Президента України, допомога ЗСУ, фінансування Калинопільської лікарні. Отже, про все по черзі.
Підтримка Президента України
В світлі останніх подій, що відбуваються на міжнародній арені та пов’язані з війною в Україні, ставленням Президента США Дональда Трампа до українського питання, Калинопільська селищна рада ухвалила звернення на підтримку Президента України Володимира Зеленського.
«Тільки народ України вирішуватиме, як і коли в своїй країні проводити вибори, тільки народ України обиратиме свого Президента!
Заявляємо про підтримку Президента України Володимира Зеленського та його позиції: «Нічого – про Україну без України!» Наголошуємо на неприпустимості проведення перемовин щодо України без української сторони», – йдеться у документі.
Присутні депутати підтримали це звернення одноголосно.
Про виконання бюджету за 2024
Згідно зі звітом начальника відділу фінансів, економічного розвитку та інвестицій селищної ради Альони Радзівіл по доходах бюджет громади за 2024 рік становив 179 433 543,58 гривень, а по видатках 179 292 349,28 гривень.
Структура видатків:
Державне управління – 20,2%
Економічна діяльність – 2,5 %
Освіта – 54,4 %
Охорона здоров’я – 6,9%
Соцзахист – 6,5%
Культура і мистецтво – 3,9%
ЖКГ – 2,5 %
Фізкультура і спорт – 1,0%
Інша діяльність – 2,1%
Селищний депутат В’ячеслав Зайченко поцікавився питанням перевиконання бюджету та відповідним перерозподілом коштів.
«Якщо я не помиляюсь, різниця між першою та останньою редакцією бюджету за 2024 рік становить близько 30 мільйонів. На що пішли ці кошти?» – запитав народний обранець.
«Тож і наші власні доходи, й субвенції з державного бюджету. У нас перевиконання десь у межах 15 мільйонів було, ми їх направляли на ті потреби, що виникали. З них залишок на 1 січня 2025 становить 6, 1 мільйона грн. Тепер вони підуть у дохідну і видаткову частини», – пояснив голова громади Володимир Коваленко.
Допомога ЗСУ
Відповідно до звіту начальниці відділу фінансів на пріоритетні видатки воєнного часу Калинопільська селищна рада у 2024 році спрямувала 8 144,2 тис. грн.
«За моїми підрахунками, з 8 мільйонів реальна допомога ЗСУ становить приблизно лише 20%. Решта допоміжні видатки. Чому так? Мені незрозуміло. Скільки конкретно пішло на ЗСУ?» – знову звернувся за роз’ясненнями депутат В’ячеслав Зайченко.
«За програмою шефської допомоги нами було витрачено 1 940,7 тис. грн. Це закупівлі на прямі звернення. Також те, що ми передали області, теж пішло на ЗСУ», – уточнила Радзівіл.
(Згідно зі звітом 1 700 000 гривень було передано як субвенцію до обласного бюджету на заходи та роботи з територіальної оборони та мобілізаційної підготовки, підтримку сил безпеки і оборони).
Голова громади пояснив, що, окрім конкретної допомоги ЗСУ, є неминучі видатки, пов’язані з війною, агресією, їх не можливо обійти: не було б війни, не було б і цих видатків, їх можна було б направити на інші цілі.
«Кому саме з військових виділялися кошти?» – уточнив Зайченко.
«Всім, хто звертається, але беремо погодження в голови обласної військової адміністрації. Процедура закупівлі йде через сесію і систему «Prozorro». Допомагаємо різним частинам. Але більше звернень приходить від мешканців громади», – пояснили йому.
Скільки коштів витрачено на державне управління?
Згідно зі звітом на галузь «Державне управління» спрямовано понад 33 мільйони (33 453,2 тис. грн.). На оплату праці з нарахуваннями на заробітну плату спрямовано – 29 786,6 тис. грн та на оплату комунальних послуг з енергоносіями – 1 558,6 тис. грн.
«Яка фактична чисельність персоналу селищної ради?» – поцікавився депутат Зайченко.
«Фактична 99 осіб, штатна десь 101-102 по раді (маємо дві вакансії). 123 особи – це в цілому по державному управлінню», – відповіли.
«До державного управління відноситься апарат селищної ради, апарат відділу освіти (15 осіб), апарат відділу фінансів, економічного розвитку та інвестицій (5 осіб). Це з старостами, діловодами, землевпорядниками», – уточнив голова громади.
Охорона здоров’я
Касові видатки по галузі «Охорона здоров’я» в 2024 році, як доповіла Альона Радзівіл, склали – 11 483,8 тис. грн. Зокрема на утримання вторинної ланки медицини громада витратила 7 144,3 тис. грн, а первинної – 3 616,1 тис. грн;
Обговорюючи питання охорони здоров’я, депутат Зайченко вніс пропозицію більше приділяти уваги ремонту та технічному забезпеченню місцевих медустанов задля їхнього збереження.
«Було б добре щороку виділяти певний відсоток коштів на наші медзаклади, бо ми можемо їх втратити. Наші медустанови виглядають не дуже привабливо, що провокує відтік пацієнтів. В лікарню сумно заходити. З цим потрібно щось терміново робити! Пропоную створити ініціативну групу з порятунку лікарні й починати діяти» – зауважив він.
Селищний голова в цілому погодився з цією думкою, але наголосив, що фінансування лікарні має обов’язково здійснюватись у тісній співпраці з Єрківською та Мокрокалигірською громадами, населення яких теж обслуговується тут.
По роботі ЖКГ
Реагуючи на звіт начальника Калинопільського селищного комунального господарства Петра Підгірного, селищний депутат Олександр Трохименко закликав взяти нарешті на баланс та обслуговування шкільну свердловину в Гончариському старостинському окрузі та проводити більш активну роботу в аспекті видалення аварійних насаджень та дерев, уражених омелою.
Попри дискусії та подекуди палкий діалог, всі питання сесії (окрім тих, для яких не вистачало кворуму) були проголосовані.
Тетяна ІВАШКЕВИЧ