Що очікує на Катеринопільську лікарню в 2020 році?

У контексті створення Катеринопільської громади багатьох цікавить, чи збережеться і в якому форматі місцева лікарня. Коли з відділеннями швидкої допомоги й первинки більш-менш усе налагодилося, то доля вторинки (стаціонару) ще багатьох хвилює.

– Дуже вболіваємо, щоб збереглася Катеринопільська ЦРЛ, − телефонують до редакції мешканці району. – Звісно, дехто їде лікуватись у Київ, Черкаси, шукає вищу якість послуг, суперспеціалістів, але не всім це по кишені, та й не з усіма проблемами, болячками це варто робити. В нашій лікарні є досить професійні медики. Тож чому нам кудись їхати? І головне: як добиратись оцими розбитими дорогами з Ямполя або Ярошівки? На селах живуть переважно немолоді люди, яким може бути не під силу далека мандрівка.

На останній сесії райради звітували обидва головних лікарі (первинної галузі та вторинної). Первинна медична допомога наразі обслуговує 14,4 тисячі осіб (11,3 тис. дорослого та 3,1 тис. дитячого населення) і на 2020 рік планує отримати бюджетних асигнувань у сумі 8277 тис. грн., в тому числі 6134 тис. грн. від Національної служби здоров’я України, 2143 тис. грн. − з місцевого бюджету.

Вторинна медична галузь надає послуги 23,4 тис. осіб. На поточний рік потребує отримати бюджетних асигнувань у сумі майже 30 млн. грн..

Щоб зрозуміти, наскільки готова Катеринопільська ЦРЛ до майбутніх викликів часу, ми зустрілись із головним лікарем вторинної ланки Людмилою Борецькою та поставили їй кілька запитань. Відповідає Борецька.

− На якому етапі реформування перебуває медзаклад?

− На грудневій сесії райради схвалили фінансовий план комунального некомерційного підприємства «Катеринопільська центральна районна лікарня». На черзі – реєстрація, отримання ліцензії та підписання угоди з Національною службою здоров’я України. Зараз ми аналізуємо можливості своїх підрозділів, вивчаємо, що ще треба придбати, яку службу укріпити. Нещодавно за участі голів сільських рад ми придбали лабораторний аналізатор (75 тисяч гривень). Відбувається укріплення матеріальної бази. Від цього залежить і якість медичних послуг, і кількість працівників, що будуть задіяні в роботі. Якщо якісні апаратура й обладнання, то й нам тоді легше буде працювати.

− 30 мільйонів. Що входить у цю суму?

− 30 мільйонів гривень – це сума, яка нам орієнтовно потрібна для утримання вторинної галузі в 2020-ому році. В основу брались витрати 2019 року. Сюди входять і зарплата, й енергоносії. У 2020 році нам виділять кошти з бюджету тільки по квітень місяць, у межах від 40 % до 60 % від затрат 2018 року. (Цей рік взяли як базовий). Із квітня місяця, вже після підписання угоди, наш заклад, як і всі подібні, отримуватиме фінансування за надані послуги від Національної служби здоров’я України.

− Які служби збережуться?

− Недавно ми зібрали актив, де обговорювали, що на базі нашої лікарні можна організувати й зробити. Нас цікавить і питання реабілітації, і надання невідкладної профільної допомоги. Населення повинно отримувати абсолютно всю невідкладну допомогу – терапевтичну, хірургічну і т.д.. Зараз ще не все зрозуміло, як функціонуватимуть психіатрична, наркологічна, фтизіатрична служби. Ендокринолог залишається. (У нас прекрасний кабінет, чудовий лікар, електронна виписка рецептів, не було проблем із забезпеченням інсуліном). Очікує на реформування стоматологія. Нам дають одну або дві ставки (медогляди й ургентна допомога). Будемо боротись за дві, аби була підміна. Решта стоматологів працюватимуть як приватні підприємці. Здаватимемо їм в оренду приміщення і вони зароблятимуть на себе.

− Чи передбачена участь майбутньої ОТГ у фінансуванні лікарні?

− Участь громади нам максимально потрібна. Насамперед у проведенні ремонтних робіт та облаштуванні спеціалізованих палат. Зокрема, плануємо створити палату невідкладної допомоги з діагностичним нахилом у приймальному покої. Будемо звертатись до сільських голів, щоб придбали матеріали. У фізкабінеті необхідно зробити ремонт. З місцевого бюджету мають виділяти кошти на енергоносії та утримання.

− Чи вистачає комп’ютерів для якісного функціонування медзакладу?

− Найнеобхідніша кількість уже є. Загалом нам потрібно 55 комп’ютерів. 17 у нас було, нещодавно ми ще придбали 8. З часом будемо докуповувати. Систему підключено. Буде електронний зв’язок між спеціалістами, реєстратурою, лабораторією, рентген-кабінетом і т.д..

− Чи надійшло вже обіцяне обладнання від депутата Верховної Ради Андрія Стріхарського?

− Щоразу, коли цікавимось, відповідають, що доукомплектовують. Сподіваємось, подарунок буде.

Очікують у лікарні також на обіцяні кошти за програмою соціально-економічного розвитку. Чи надійдуть вони – питання риторичне.

Тетяна ІВАШКЕВИЧ

29.01.2020 15:05
Переглядів: 3067
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.