Селищний голова очищує кладовища від зарослів
Як повідомляє сайт http://katerynopil.com.ua
До Трійці в Катеринополі розчистять від зарослів вже шосте кладовище
Цими днями на Студінському кладовищі, що в Катеринополі, працюють бензопили, задіяна бригада робітників. Поступово на території цвинтаря ніби «розвидняється», звільняються від чагарників старі могили, яким до ста років. Катеринопільський селищний голова Іван Гегедош каже, що в найбільш зарослих місцях збереглися козацькі поховання з хрестами. Це могили, до яких, можливо, вже десятки років не ступала нога живих нащадків. У таких хащах ці могили з часом просто загубилися…
– Мабуть, катеринопільчани вже помітили, що я стараюся робити те, за що не брався ніхто з моїх попередників, – говорить Іван Гегедош. – Хочу до Трійці вирізати чагарники і на цьому кладовищі. Це останнє з шести наявних у Катеринополі кладовищ, де ще не закінчена розчистка. На Куликівському аналогічні роботи здійснили ще торік, також звільнено від чагарників Гончарівські та Кутянське цвинтарі.
Минулорічних поминальних днів люди, відвідавши могили своїх померлих родичів на впорядкованих кладовищах, були вражені роботою 32-річного Катеринопільського селищного голови Івана Гегедоша та депутата Черкаської обласної ради Олександра Коваленка. Розумні ідеї молодого господаря селища Олександр Анатолійович підтримав, надавши техніку для розчистки під`їзду і працівників для прибирання навколишньої території. За всі старання заслужили великої людської вдячності.
– Суботниками такий обсяг робіт не осилити, – продовжує Іван Тіберійович. – Тому за сприяння служби зайнятості сформовано бригаду з 10 осіб. Одні зрізають гілляки, інші витягують їх на обочину дороги. Люди отримують заробітну плату не менше мінімальної. У даний час, коли ще тільки починається рух соків і немає листя, працювати легше.
Зрізану деревину чоловіки подають до подрібнювача, якого вже «охрестили» пекельною машиною. Хоча Іван Тіберійович дуже задоволений її безперебійною роботою, адже цей агрегат вже перебив на тріски половину чагарників у Катеринополі. Це сировина для енергозберігаючих котлів, якими можна опалювати і школи, і дитсадки, і приватні будинки матерів загиблих атовців, учасників бойових дій.
Раніше за місцевими цвинтарями ніхто не був закріплений, бо не могли знайти гроші на утримання такої штатної посади. Тепер за впорядкованими кладовищами доглядають працівники, призначені селищною радою