При Катеринопільському лісництві діятиме добровільна пожежна команда

На Черкащині при Катеринопільському лісництві, що є підрозділом філії «Звенигородського лісового господарства» державного підприємства «Ліси України», створили добровільну пожежну команду, до якої увійшли працівники установи.

«Основна задача цієї команди – ліквідація лісових пожеж у початковій стадії. Цим вони нададуть ДСНС велику допомогу, перш за все, на етапі локалізації займань та до приїзду основних наших сил і засобів. Чому таку команду створено в Катеринополі? Тому що тут є ділянки соснового лісу. А, як показує практика, він більш пожежно-небезпечний, ніж листяний. До того ж, у Катеринопільському лісництві є пункт, з якого ведеться спостереження за лісовими масивами, селищем, сусідніх населених пунктів, що потрапляють у зону дії відеокамери. З нього й нам передають повідомлення, і ми належним чином реагуємо», – розповів заступник начальника відділу запобігання надзвичайним ситуаціям Звенигородського районного управління Головного управління ДСНС України в Черкаській області підполковник Юрій Олександрович Кожечкін.

В роботі новоствореній команді вогнеборців допомагатиме пожежний автомобіль, квадроцикл та пожежний автомодуль. На постійному чергуванні щодня буде одна людина. Інших сповіщатимуть при потребі.

«Охорона лісів від пожеж – одне з наших першочергових завдань. Саме тому на базі Катеринопільського лісництва створено лісову пожежну станцію. Пункт спостереження за пожежною ситуацією є також у Хлипнівському лісництві, оскільки там теж є хвойні насадження, і, відповідно, працює пожежна команда, що несе чергування, та пожежний модуль. Ми досить тісно співпрацюємо з нашою ДСНС. І ця співпраця приносить спільний позитивний результат», – поінформував головний лісничий філії «Звенигородське лісове господарство» державного підприємства «Ліси України» Сергій Анатолійович Тлустий.

Цьогорічна весна, за спостереженням лісівників та вогнеборців, через дощі проходить досить спокійно в порівнянні з попередніми. Займань небагато. Але так не щороку буває. Адже не все наше населення розуміє небезпеку та шкоду від спалювання листя, побутових відходів, випалювання сухої трави. У результаті таких дій страждає екосистема (ліс, луги, тварини, птахи), та й самі люди. «Ми проводимо роз’яснювальну роботу (переконуємо, говоримо, пишемо в пресі), але це не завжди й не з усіма спрацьовує. Найкраще діють, на жаль, штрафи. Якщо в селі одного оштрафували, то працює на кілька сіл», – зауважують у ДСНС.

Тетяна ІВАШКЕВИЧ

Читайте також: «Складіть договір, а то відключимо газ»: у Тальнівській громаді жилеті стурбовані повідомленнями від газовиків

Читайте нас також в Telegram!

21.04.2023 17:17
Переглядів: 1974
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.