На Катеринопільщині проведуть ярмарок на підтримку безпритульних тварин
У селищі Єрки (центральна площа) на Катеринопільщині 24 серпня о 14 годині відбудеться благодійний ярмарок на підтримку безпритульних тварин. У програмі заходу – цікаві розіграші та призи, майстер-класи для дітей і дорослих, смачна їжа, солодощі, фотозона, вироби ручної роботи тощо.
Організатор ярмарку Інна Куцаєнко каже, що метою є привернути увагу громадськості до безпритульних тварин та зібрати кошти на їхню стерилізацію. «У мене на утриманні нині перебуває 22 собаки, підібрані з вулиці. З них лише 1 песик, решта – «дівчатка». Хтось росте. Хтось уже виріс. Треба вирішувати проблему. Адже нестерелізованих «дівчаток» практично ніхто не хоче брати. А так у них з’явиться шанс знайти свою сім’ю, стати домашнім улюбленцем», – пояснює волонтерка, яка своїм коштом утримує міні-притулок.
Інна сподівається, що з часом такі ярмарки ввійдуть у традицію. Планує залучати до них усе більше розваг, артистів. А також закликає не залишатись осторонь. «Я б хотіла, аби в цьому заході взяло участь якомога більше учасників. Якщо в людини нема можливості бути присутньою, можна щось спекти, виготовити своїми руками та передати для продажу. Це було б для нас вагомою підтримкою», – зауважує.
Заявки на участь (для майстрів та майстринь) приймаються за номером телефону: 0687542850.
Варто усвідомити, що безпритульні тварини – це наша спільна відповідальність. Ані влада, ані волонтери, які опікуються безпритульними котами й собаками за свій кошт, неспроможні зупинити появу нових волохатих безхатченків на вулиці. Люди мають зрозуміти: не стерилізуючи своїх улюбленців, викидаючи їхнє потомство, вони прирікають маленьких невинних звірят у більшості випадків на неминучі поневіряння й голодну смерть, що не є нормою цивілізованого світу. Відтак треба виважено поставитись до цієї проблеми. Контроль народжуваності – головний спосіб її вирішення. Для цього у ветеринарії практикують стерилізацію й хімічну кастрацію (ін’єкції, пігулки). Попри поширені страхи господарів, сучасна операція зі стерилізації триває близько 15 хвилин. Після неї тварини не «мітитимуть» територію, не народжуватимуть потомство, довше житимуть. У них зменшуються ризики захворювань на онкологію.
Пам’ятаймо, у звірів теж є емоції, душа, вони, як і ми, відчувають біль, страх, голод. Тож не чинімо з іншими, як не хотіли б, щоб чинили з нами…
Тетяна ІВАШКЕВИЧ