«Люди вже більше двох тижнів не бачили своїх близьких та рідних»

•У Мокрокалигірському психоневрологічному інтернаті таки провели ротацію персоналу

7 квітня підприємець Валерій Безкоровайний поширив в Інтернет-мережі інформацію про те, що в Мокрокалигірському психоневрологічному інтернаті медики й обслуговуючий персонал потрапили в заручники власної відповідальності. «З 25 березня заклад перейшов на спеціальний режим, при якому персонал працює вахтовим методом. А зміна вахти відбувається лише при тестуванні працівників, що заступають, на COVID-19. Ротація мала відбутися ще 3 квітня, та не так сталося, як гадалося. Тестів немає. Люди вже більше двох тижнів не бачили своїх близьких та рідних. Для них життя зупинилось. Хто знає, де знайти 25 тестів чи кого треба «простимулювати», щоб ці тести з’явились і людей випустили на волю», − пише чоловік.
Ця проблема набула широкого розголосу. Коментатори лаяли керівництво інтернату та району. Пропонували зробити персоналу замість експрес-тестування лабораторну діагностику. На це головний лікар закладу Світлана Гостроушко відповіла: «Районне керівництво, в тому числі головний лікар Катеринопільської ЦРЛ Людмила Борецька активно намагались допомогти в нашій ситуації. Пропонували ПЛР-тести, але в даному випадку цей метод виявився довготривалим, так як, у першу чергу, лабораторії працюють з матеріалами хворих осіб».
За кілька днів (уже на 9 квітня) проблема вирішилась сама собою. Гостроушко повідомила нашому виданню, що «вже все добре, колектив поміняли. Заступила друга зміна». До роботи працівників допускали через медогляд. Тестування не проводили, оскільки вище керівництво переконало, що це не практично.
Власне, в ЗМІ неодноразово повідомляли, що експрес-тести навіть при очевидній наявності захворювання не завжди показують правдивий результат.

Тетяна ІВАШКЕВИЧ

17.04.2020 11:16
Переглядів: 1675
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.