”Купувати на базарі, дівчата, ─ це вчорашній день. Ми Маринку через інтернет вдягали”

Скільки коштує підготуватися до цього навчального року?

Підходжу до ятки зі шкільним приладдям. Очі розбігаються. Все яскраве, барвисте, з картинками. Десь тільки щоденників до семи видів. Обкладинка тверда, на ній – улюблені герої з мультиків, дитячих казок та фільмів.

“Середня ціна – 25 гривень”, ─ інформує продавець. Згадую свій щоденник зеленувато-сірого кольору і розумію, що мені було простіше, ніж сучасним дітям. При потребі можна було без особливого жалю і сторінку видерти, й розмалювати його вздовж і впоперек – не шкода! А тут не щоденник – витвір мистецтва. Діти обирають його найдовше, очевидно, в школі – це річ статусна, як у дорослих швейцарські годинники та дороге взуття. Ще важче, якщо на кількох щоденниках зображені улюблені герої. Комусь віддав перевагу – іншого, вважай, зрадив.

“Мамусю, а може ти два купиш?” ─ запитує невпевнено малюк.

“Е ні, золотце, визначайся. Це тобі не зошит у клітинку. Щоденник має бути один,” ─ гримнула мама, пакуючи вже куплене у велику торбу.

Майбутній першокласник примружився, закрив очі й тицьнув пальцем навмання. “Ось цей хочу!” ─ повідомив.

“Ну а як же? Найдорожчого вибрав! 38 гривень. Може спробуєш ще?”─ умовляла мати.

Але хлопчик не зважав, схопив обраного щоденника й міцно притис до грудей.

“Не віддам! Цього купуй!” ─ наполягав.

Жінка розрахувалась.

“Дорого вам обійшлося зібрати його до школи?”─ цікавлюся.

“Що вам сказати? Ось тільки тут залишили понад двісті гривень, а ще рюкзак – 400, кросівки, правда, якісні, в Звенигородці купили, – 650, штани – 400, сорочка – 280, футболка парадно-вихідна – 300, спортивний костюм – 600, найдешевший ремінь ─ 85. А ще треба светра купити. Це десь гривень 400-500. Та що там казати? Звичайні кеди зараз понад 200 гривень коштують,”─ розповіла жінка.

“А я свого старшокласника одягала в Черкасах. У Катеринополі практично нормального одягу немає. Костюм нам обійшовся у 2200, сорочка – 500, портфель – 1000, метелик – 180, туфлі – 800. На жилетці (за 700 гривень) та спортивному (десь 1000-1500) ми зекономили. Хай старі доношує,” ─ втрутилась у розмову продавчиня сусідньої ятки.

“Купувати на базарі, дівчата, ─ це вчорашній день. Ми Маринку через інтернет вдягали: сарафан – 320 ─ 600 гривень, гольф – 216, жилет – 280 ─ 450, кофта, спідниця – 300-400, красиві шкільні плаття від 400 до 1000. Дівчачі туфлі в середньому обійдуться від 250 до 1000 гривень. Ми свої купили за 580”,─ повчала жінка, що обирала доньці фломастери.

З’ясувалося, що місцеві батьки витрачають при підготовці дітей до школи від 2-х до 7-ми тисяч гривень залежно від того, якої якості купують товар, де купують і чи вдалося щось зекономити з минулого року.

Вагомий внесок при цьому роблять родичі та хрещені, які на різноманітні дитячі свята дарують фломастери, олівці, одяг, взуття, ранці. У Катеринополі, переважно батьки купують тільки рюкзаки (від 300 до 800 гривень) та шкільне приладдя (десь за 200 гривень), все інше ─ їдуть купувати в Черкаси, Звенигородку, Хмельницький, Одесу.

Як альтернатива – замовляти товари через інтернет. З нового навчального року варто ще передбачити плату за харчування, яке обійдеться школярам у 240 гривень на місяць. До 5-го класу обіцяють харчувати дітей у їдальні безкоштовно, але щомісяця доведеться здавати набір визначених продуктів – картоплю, моркву, цибулю, буряк тощо.

Тетяна ІВАШКЕВИЧ

23.08.2016 12:16
Переглядів: 2009
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.