Катеринопільські освітяни говорили про виклики часу та обирали голову профспілки

22 січня в Катеринополі відбулась звітно-виборча конференція районного осередку профспілки працівників освіти і науки, на якій заслухали звіт голови профспілкової організації (Олександра Бойченка) та голови ревізійної комісії (Тамари Череватюк). Обидва звіти присутні вислухали й затвердили.

Окремим питанням, що виносилось на розгляд конференції, було перевибори голови. Олександр Бойченко виявив бажання скласти з себе повноваження, попри те, що його діяльність отримала високу оцінку освітян.

На голосування винесли дві кандидатури: одні хотіли й далі бачити на займаній посаді діючого очільника, інші запропонували Роксану Бойко зі Ступичного. У результаті головою обрали Бойко. Олександр Бойченко подякував усіх колег за співпрацю й пообіцяв у подальшому в усьому підтримувати та допомагати своїй наступниці. Роксана, в свою чергу, пообіцяла ревно боротися за права освітян.

Під час конференції обговорювали наболілі проблеми. Зокрема, катеринопільські освітяни нарікали на різнобій у питанні нарахування надбавки за престижність: одні отримують 5% , інші – до 20%. «Це як? В одного вчителя робота більш престижна, а в іншого – менш?» − дивувались присутні.

Василь Кураш (директор Вікнинського НВК) в цілому підтримав профспілковий рух, наголосив на його важливості, актуальності, однак застеріг, що сьогодення кидає профспілкам ряд викликів:

1) проєкт Закону «Про працю» та новий Трудовий кодекс, де роботодавець, буцімто, уже не повинен за три місяці узгоджувати звільнення працівників з профспілками;

2) новий Закону «Про освіту», ухвалений Верховною Радою, де пенсіонерів переводять на контрактну основу;

3) невиконана високопосадовцями обіцянка щодо 30% надбавки вчителям;

4) перспектива впровадження методології «гроші ходять за учнем», згідно з якою оклад вчителя залежатиме від кількості учнів;

5) реформування шкіл у гімназії та ліцеї.

Кураш закликав ретельно вивчити запропоновані нововведення на предмет доцільності, відповідності Конституції України й при потребі вимагати їхнього перегляду.

У роботі конференції взяла участь представник обкому Профспілки працівників освіти і науки України Галина Шевчик. Чиновниця завірила, що профспілка завжди стоятиме на сторожі інтересів працівників, будь-то учитель чи директор. А також поінформувала, що профспілковий рух боротиметься, щоб «не погіршувалися гарантії працівників, які є на даний час» (хоч і наявні, за словами посадовиці, «не такі, які б ми хотіли»). В разі, якщо влада не дослухається, на 30 січня буде оголошено профспілкову акцію.

Зауважимо, до складу катеринопільського осередку профспілки освітян входять 28 підрозділів. Загальний склад – 654 особи (у тім числі 150 − непрацюючі пенсіонери).

З березня 2018 року припинили своє членство в профспілці 147 осіб. «Найбільш масовим це явище було в освітніх закладах Єрківської ОТГ, відділі освіти молоді та спорту Катеринопільської РДА і в закладах, які їй підпорядковані», − дізнаємось зі звіту голови.

Тетяна ІВАШКЕВИЧ

30.01.2020 10:23
Переглядів: 2056
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.