Катеринопільчани вигодовують 5 маленьких їжачків, що втратили маму

Червень – чарівна пора, коли у багатьох тварин з’являється потомство. Не є винятком і дикі птахи та звірі. Коли з’являється малеча, у батьків – додаткові клопоти. Треба шукати харч не тільки для себе. Тож і активізувались вони в пошуках провіанту, а заодно частіше потрапляють на очі людям, які (у переважній більшості) не можуть ними натішитись.
– У мого сусіда синички звили гніздечко у поштовій скриньці. Там і діток вилупили. Чоловік поставився до їхнього вибору з повагою. Поруч прилаштував додаткову скриньку й попередив поштарку, аби не турбувала пташине сімейство. Тепер має втіху: спостерігає, як батьки годують маленьких пташат. Там ціла наука! Є за чим стежити та чому повчитися у матінки-природи, – розповідає катеринопільчанка Галина Снігур.
– А ми з хрещеною врятували черепашку, – хвалиться на базарі 10-річна Оленка. – Вона виповзла на середину дороги, з обох сторін машини, а вона ні туди, ні сюди. Тож хрещена її взяла на руки й перенесла в безпечне місце. Саме в тому напрямку, куди вона повзла. Думаю, можливо, черепашка шукала сонячний пагорб, щоб відкласти яєчка. Така мила! Я її навіть погладила.


Та чи не найчастіші гості нині їжаки. Катеринопільчани навперебій вихваляються світлинами з ними.
– До нас теж у вечері приходив їжачок, – розповідає наш журналіст Микола Замковенко. – Моя маленька внучка неабияк зраділа такому гостю. Була під враженнями цілий вечір.
– А ми з подругами-волонтерками доглядаємо за п’ятьма маленькими їжаченятами. Їхня мама загинула й вони залишились напризволяще, самі, – розповідає Марина Нікітченко з Єрок. – Такі безпомічні, самі б не вижили, бо поруч суцільна небезпека – собаки, лиси, дорога. Крихітні (вдвох поміщаються на жіночій долоні), хоча на відео виглядають, ніби великі їжаки. Камера збільшує. Доглядати за ними – одна насолода. Такі неймовірні, кумедні! То дуже поважно чухаються, то вилизуються, то «рохкають», то фиркають, то співають, немов пташки. Дуже милі створіння. Шкода тільки, що рано осиротіли.
Марина каже, що довелось освоїти раціон їжаків. З’ясувалося, що молока їм категорично не можна. Спеціалісти запевняють, що від цього продукту їжаки можуть навіть померти. Тож годують їх різними кашами з фаршем (без солі), вареним яйцем, курячими сердечками, а ще вони самі, гуляючи, ловлять якихось комах та скубуть траву.
Звісно, є бажання, коли підростуть, відправити цю сімейку в природне середовище. Тому волонтерки раді будуть порадам фахівців: як правильно адаптувати малечу до самостійного життя? Чим краще годувати? Яке місце, ландшафт найоптимальніше підходить для життя цих тварин?
Хто розуміється на цьому, пишіть у листах.

Тетяна ІВАШКЕВИЧ

19.06.2020 11:20
Переглядів: 3644
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.