Катеринопільчани скоро отримають свій містечковий транспорт

Звіт голови селищної ради Катеринополя пройшов без телебачення і тривав хвилин 40. Далі на порядку денному стояли запитання та пропозиції, які зайняли понад три години.

Уже при вході до Будинку культури нас попросили представитися і зареєструватися. Зал був не повний, але надзвичайно активний. Видно, що до зустрічі готувався не тільки селищний голова, але й жителі .

Іван Гегедош повідомив, що наразі у Катеринополі проживає 5607 осіб. У селищі працює 5 сільськогосподарських підприємств та понад 200 приватних підприємців, переважна більшість яких зайнята у сфері торгівлі та наданні побутових послуг. Планом економічного і соціального розвитку Катеринополя на 2016 рік було передбачено витрати (на ремонти, придбання обладнання, меблів, оргтехіки тощо) на загальну суму 2889,5 тисяч гривень, а фактично використано – 2475,8 тисяч. Селищний голова зазначив, що план виконано на 85, 7 % “при цьому забезпечено виконання такого важливого напрямку соціально-економічного розвитку, як поліпшення умов перебування дітей в дитячих дошкільних установах селища”.

До чинників, що перешкодили 100-відсотковому виконанню плану Іван Тіберійович відніс – завищенні очікування, попередню недооцінку реальної вартості ремонтних робіт, недовиконання показників у попередні роки.

Гегедош повідомив, що проведено значну роботу із надання матеріальної та правової допомоги 15-ом сім’ям, що потрапили в складні життєві обставини. 44-ом сім’ям учасників АТО надано матеріальну допомогу сумою понад 90 тисяч гривень.

За звітний період використано 2374, 9 тисяч гривень на утримання дитячих садочків, забезпечено в повному обсязі виплату заробітної плати персоналу, стовідсотково розрахувались за енергоносії, комунальні послуги та послуги зв’язку.

На школи містечка селищна рада перерахувала субвенцію у районний бюджет у розмірі 92, 2 тисячі гривень. Забезпечується також підвезення школярів до навчальних закладів селища.

Протягом квітня-червня проведено понад 20 вуличних сходок за участю селищного голови. Метою зібрань було обговорення проблемних питань благоустрою містечка. Частину із них було оперативно вирішено, інші ввійшли до плану розвитку на 2017 рік.

Звіт голови викликав чимало запитань у містян.

Зокрема заступник голови КРДА Ольга Шарига цікавилась:

У 2016 році на органи місцевого самоврядування пішло 1,5 мільйона гривень, а на 2017 заплановано вже більше двох? Можливо варто не здійснювати преміювання, тоді вистачить коштів на ремонт даху другої школи?

─ На утримання органів самоврядування у нас витрачається досить низький показник – 16%, особливо у порівнянні з витратами інших сільських рад, ─ пояснив Гегедош. ─ Щодо підвищення витрат наступного року, то воно зумовлене підняттям мінімальної заробітної плати до 3200, а також відкриттям нового відділу із 4-х осіб (по залученню інвестицій) при виконкомі селищної ради.

─ Чому на рахунках селищної ради залишились невикористані кошти і чому ви замість того, щоб раціонально їх витрачати, вирішили покласти на депозит?

─ Першочерговим завданням ми бачили забезпечення тепла у садочках, тож і тримали гроші довгий час про запас. Велику допомогу нам надав Геннадій Бобов, який добився субвенції з держбюджету для ремонту даху дитсадка “Казка”. За рахунок цього нам, власне, і вдалося зекономити значні кошти .Щодо депозиту… чому ні? Від задуму до втілення будь-якого проекту йде близько 4-х місяців, то чому гроші мають лежати без діла, якщо вони можуть принести суттєвий дохід?

Коли в Катеринополі відновлять курсування містечкового автобуса? Адже про відновлення цього маршруту йдеться з 2014 року?

─ У цьому питанні справа врешті зрушила з місця. Нещодавно ми провели консультації з керівником автостанції Людмилою Песцовою, узгодили з нею маршрут, місця розташування зупинок. Сподіваємось, невдовзі катеринопільчани отримають свій містечковий транспорт.

Чому ви як голова селища не приїхали на місце аварії, коли нещодавно була серйозна загроза підтоплення студінської підстанції?

─Я фізично не міг там бути, оскільки на момент аварії я був у Черкасах на зустрічі з інвестором. Але я направив туди Петра Григоровича Підгірного, керівника комунального підприємства, з командою ремонтників, тож ситуація була під моїм особистим контролем.

Чому ви дозволяєте великоваговим автомобілям і надалі руйнувати катеринопільські вулиці та будинки? Адже до вас неодноразово звертались мешканці вулиці Вільного козацтва з проханням вирішити цю проблему?

─Я теж живу на цій вулиці, і мій будинок теж, як і всі, зазнає руйнації. Однак повністю перекрити рух великовагових автомобілів – це паралізувати роботу усіх місцевих підприємців. Депутатами було прийнято рішення не пропускати через цю ділянку лише транзитні великоваговики. Наразі це обмеження вже внесено в базу даних ДАІ і буде відображене в нових навігаційних системах.

─ Кому ви віддали відремонтоване приміщення у підвалі готелю? І чому відмовилися його передати громадській організації “Катеринопільчани”, яка просила його під музей?

─ Ми віддали це приміщення під приймальню тій громадській організації, яка брала активну участь у його реконструкції, Петро Григорович Підгірний мене в цьому підтримав. Хочу сказати, що в підвалі готелю, є ще кілька невідремонтованих приміщень, тож “Катеринопільчани” можуть обрати собі будь-яке з них, зробити ремонт і відкрити музей.

─ Чому в центрі селища окремі підприємці не сплачують за оренду землі?

─ За оренду не сплачують тільки ті підприємці, документація яких ще перебуває у стадії оформлення. Ще є 7 ділянок за межами селища, за які теж не сплачуються кошти, але ці ділянки поза межами моїх повноважень. Я не відаю цією землею.

Інші жителі містечка теж активно ставили запитання селищному голові. Анатолій Федоренко поскаржився, що на зупинках немає розкладу руху автобусів. Гегедош відповів, що разом із перевізником власноруч прикріплював розклад до зупинок, але, на жаль, через кілька днів “підприємливі” містяни його зривають, пообіцяв подумати, як вирішити цю проблему.

Тимофій Руденко вболівав над долею водних ресурсів Катеринополя: “Річка міліє, забруднюється, незабаром це відобразиться на наших криницях, що можна зробити, щоб цьому зарадити?” На думку селищного голови, цьому важко зарадити, оскільки міління річки тісно пов’язане з діяльністю стебнянської та луківської електростанцій, які регулюють скид води.

Один із містян поцікавився, як вирішується питання виділення землі атовцям .

“До нас звернувся 31 учасник АТО, усі воїни отримали належну консультацію щодо збору документів. 16 осіб уже отримали землю. Переважно це ті, що подавали заяву в 2015 році. Процедура оформлення землі, на жаль, дуже затяжна,”— відповіла землевпорядник.

Лідія Мандрика, директор Катеринопільської ЗОШ № 2, разом із батьками попросила селищного голову розмістити по вулиці В’ячеслава Чорновола попереджувальні знаки “Обережно, діти”, оскільки дорогою недобросовісні автомобілісти їздять із підвищеною швидкістю. Гегедош погодився.

Лариса Анікіна внесла пропозицію вираховувати плату за вивезення сміття не з кількості прописаних у будинку осіб, а з двору. На її думку, це може сприяти підвищенню кількості підписаних угод між містянами та комунальниками на вивіз сміття.

“Це дуже слушна думка. Звичайно нам доведеться піти на певні поступки, але краще так, ніж витрачати шалені кошти на ліквідацію стихійних сміттєзвалищ”, ─ відповів Іван Тіберійович.

Жителі Соборної, В’ячеслава Чорновола та Сергія Єфремова нагадали голові про необхідність спорудження системи вуличного водовідведення, оскільки після дощу або раптового танення снігу ці вулиці потерпають від стихійної повені. Багато було запитань також з приводу ремонту дорожного покриття. Вносились пропозиції щодо буріння свердловини для дитсадка “Сонечко”, ремонту водогону по вулиці Ходюка, встановлення дитячих майданчиків тощо.

Окрім того, очільники обох садочків та 2-ї школи просили Гегедоша віднайти кошти на капітальний ремонт будівель, а представник 1-ї школи – на розвиток культурно-освітнього осередку, що діє при цьому освітньому закладі.

Головний лікар району Людмила Борецька просила про виділення 300 тисяч гривень на закупівлю необхідного медичного обладнання.

Іван Гегедош пообіцяв розглянути кожну пропозицію на сесії селищної ради, визначити черговість їх виконання і включити до плану соціально-економічного розвитку селища. Насамкінець нагадав, що запрацював сайт селищної ради, через який можна буде вносити пропозиції і отримувати звіт про їхнє виконання. Закликав до активної співпраці усіх мешканців.

Звіт селищного голови присутні в залі катеринопільчани схвалили одноголосно.

Тетяна ІВАШКЕВИЧ

07.03.2017 19:29
Переглядів: 1833
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.