Катеринопіль планує перейти на твердопаливні котли
Кожен на підвищення тарифів реагує по-своєму. В Катеринополі Звенигородського району, розмірковуючи, як зекономити на енергоносіях, вирішили, що майбутнє – за піролізними котлами.
«У нас є пропозиції щодо «безболісного» переведення котелень у лікарні, школі №1, початковій школі №1, садочках «Казка» і «Сонечко» на піролізні котли (опалення дровами). Зараз над цим працюємо. До нас заходить оператор із відповідним обладнанням», – повідомив селищний голова Володимир Ковалеко.
Поза тим наголосив, що газові котельні ніхто демонтувати не буде. Їх тимчасово законсервовують.
Про підготовку до опалювального сезону говорили також на засіданні виконкому.
Наразі з 17 навчальних закладів у Катеринопільській громаді газовими котельнями планується опалювати 12, твердопаливними котлами – 4, у змішаному режимі (газ/тверде паливо) – 4 заклади та 1заклад – електрокотлом.
Катеринопільський будинок культури і бібліотека опалюватимуться твердопаливними котлами. Музична школа – природнім газом.
Катеринопільська багатопрофільна лікарня підготувало дві котельні. З них одна газова, друга, в інфекційному відділенні, – на електроенергії.
Катеринопільська амбулаторія користуватиметься природним газом. Твердим паливом опалюватиметься 9 фельшерських пунктів у селах Гуляйполе, Лисича Балка, Вікнине, Розсохуватка, Ямпіль, Новоукраїнка, Грушківка, Шостакове та Луківка.
Зі слів Володимира Коваленка, дрова в межах асигнувань буде завезено в жовтні місяці (Катеринопільське лісництво – з 1 жовтня, Вільховецьке – з 12 жовтня).
Опалювальний сезон згідно з законодавством має розпочатись із 15 жовтня. Але є розпорядження виконкому: якщо 3 дні середня температура буде 8 градусів і нижче, то ввімкнуть опалення. При нагальній потребі голова дозволив тимчасово користуватись калориферами за умови, що витримає енергомережа.
Тетяна ІВАШКЕВИЧ