Гуляйполе утворилося до нашої ери?
78-річний письменник Михайло Наєнко вважає, що його рідне село Гуляйполе на Черкащині сягає античності, егейської культури (від чотирьох до однієї тисячі років до нашої ери). А не виникло наприкінці XIV століття, як кажуть інші дослідники. Про це він розповів нещодавно у Гуляйполі Катеринопільського району, де відбувся його творчий вечір.
«На це вказують знахідки, виявлені під час будівництва мосту через Тікич. Зрізаючи екскаватором горбок на спуску з Гуляйполя до річки, на глибині від одного до півтора метра будівельники натрапили на рештки керамічних труб. Схожі були труби на ті, що я їх побачив пізніше в Туреччині на території, яка в минулому належала Грецькій імперії. Дивина ─ та й годі», ─ розповідає Михайло Кузьмович.
«А порівняно недавно я побачив подібні труби (з розтрубами на їхніх кінцях для скріплення) в одному з Кіровоградських музеїв. Запитав працівника музею про можливий їхній вік і він назвав X-те чи XII-те століття нашої ери. Можливо, але технологія їхнього виготовлення відома була ще й античникам ─ спадкоємцям егейської культури».
Нагадаємо, що Михайло Кузьмович Наєнко ─ відомий літературознавець, доктор філологічних наук, професор, член Спілки письменників та Спілки журналістів України, Заслужений діяч науки і техніки, лауреат Національної премії імені Тараса Шевченка та Української міжнародної премії імені Григорія Сковороди. Народився 21 листопада 1938 року в селі Гуляйполе на Черкащині. Проживає і працює в Києві. Упродовж 1992-2001 років був деканом філологічного факультету Київського університету імені Тараса Шевченка.
Тетяна ІВАШКЕВИЧ