Дякуючи викрутасам керівництва Катеринополя, селище назвуть Калинополем або Тікичем

Ми вже неодноразово писали, що селищний голова Катеринополя Володимир Коваленко та його команда зробили все від них залежне, аби позбавити місцевих жителів можливості обрати нову назву містечка. Людям планомірно нав’язувалась думка, буцімто можна зберегти сучасну назву селища, хоч і законодавство, і висновки Українського інституту національної пам’яті цьому суперечили.

В результаті ошукані катеринопільчани масово проголосували за Катеринопіль з приміткою, щоб не пов’язувати його з ім’ям російської імператриці Катерини ІІ, і лиш найсміливіші висловились за нові назви. Так склався прецедент, що нову назву селища обрали не більшістю, а меншістю, бо те, що запропонувала більшість – взагалі б не мало розглядатися. Такі або схожі випадки вже були, щобільше вони широко висвітлювалися в пресі. Тож, якби катеринопільське керівництво хотіло їм запобігти, воно мало всі важелі. Однак, у Катеринополі вирішили зробити по-своєму.

«Чи можна перейменувати Дніпропетровськ на Дніпропетровськ на честь Дніпра і Святого Петра, Іллічівськ – на Іллічівськ на честь Святого Іллі, а Котовськ – на Котовськ на честь котиків?», – питання до Українського інституту національної пам’яті. Відповідь: «Ні. Треба вести чесний діалог щодо минулого. Такі ігри та хитрощі навколо кривавої спадщини тоталітаризму є блюзнірством і наругою над пам’яттю мільйонів його жертв. Відмова від старої назви передбачає повернення історичної або знайдення нової, а не винайдення нового обґрунтування старої. Нова назва не має бути співзвучна зі старою, що пов’язана із тоталітарним режимом. Приміром, не можна залишити не перейменованою вулицю Жовтневу, бо вона, мовляв, тепер буде названа на честь «теплого місяця осені». Ця назва насправді уславлює більшовицький переворот – «Великий Жовтень» / Жовтневу революцію».

Тепер метикуватий селищний голова Катеринополя киває на Верховну Раду, прагнучи її в усьому зробити винною. «Від нашого селища у підкомітеті Верховної Ради вимагають погодити нову назву. Стару нібито пов’язують із російською царицею Катериною II, хоча жодних документів, які це підтверджують, немає. Зараз ми обиратимемо між двома назвами – Калинопіль і Тікич, бо в нас протікає річка з назвою Гнилий Тікич», – скаржиться Коваленко кореспонденту «Укрінформ».

Нагадаємо, що назву Катеринопіль підтримало 1387, Калинопіль – 117 осіб, а Тікич – за офіційними підрахунками лише 28. А могло все бути інакше, якби людям від початку все правильно розтлумачили і правильно провели голосування, без марних надій і пустих очікувань. У кінцевому підсумку можна було знайти назву, яка б усіх влаштовувала. Однак катеринопільська влада відібрала у людей цю можливість. Тепер, дякуючи Коваленкові та його команді, катеринопільчани житимуть, скоріш за все, у Калинополі. І то добре: добре хоч не в Бананополі або не в Малинополі! Вітаємо!

Шкода, що змарнували можливість повернутись до історичної назви – Калниболото, вона звучить куди мелодійніше та природно.

Анатолій ГЕРАСИМЕНКО

Читайте також: «Це обладнання поліпшить якість медичних послуг»: Ігор Новицький передав лікарні гумдопомогу

Читайте нас також в Telegram!

02.04.2024 11:53
Переглядів: 3443
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.