Дружина полеглого військовослужбовця з Катеринопільщини взяла участь у художньому проєкті «Сто картин жінок справжніх героїв»
Дружина полеглого Героя з Катеринопільщини (Мокрокалигірської громади) Максима Майорова Надія Назаренко взяла участь у проєкті «Сто картин жінок справжніх героїв», який організував київський художник Олег Юров у столиці нашої країни.
Мета проєкту: прославити життя та військові подвиги Героїв-Янголів.
Через мистецтво донести ідеї єдності та непереможності українського духу.
Кожна картина, намальована дружиною Героя, – це спогад про їхнє з чоловіком щасливе спільне життя.
Підсумком цієї роботи буде виставка «100 картин дружин справжніх Героїв», що відбудеться в Києві наприкінці листопада – початку грудня (28.11– 02.12). На ній буде представлена й картина, присвячена Максиму Майорову.
Біля кожного експонату буде історія кохання, а також роз’яснення: чому саме ця картина, як вона асоціюється з чоловіком?
По закінченні проєкту вийде книга з роботами учасниць.
«Про цей проєкт я дізналась з оголошення в закритій фейсбук-спільноті «Ми разом». Записалась на майстер-клас. Раніше олівець і пензлик в руках тримала, але олійні фарби і полотно, то зовсім інше. Однак художник заспокоїв, сказавши, що все буде добре, навіть якщо не маєш зовсім ніяких навичок у малюванні», – розповідає Надія Назаренко.
Спершу Олег Юров провів майстер-клас (30 занять) для учасниць проєкту, що приїздили у Київ з різних куточків України.
Самі ж картини жінки малювали 2 дні, адже олійні фарби на полотно наносяться шарами, які повільно сохнуть.
Попри емоційність та складність завдання пані Надія за підтримки художника з роботою впоралась на відмінно.
«Як з’ясувалося Олег Юров не тільки гарний художник, а й непоганий арт-терапевт та психолог, – розповідає жінка. – Він попросив кожну з нас вибрати картинку з сотень запропонованих, але не темних кольорів. Наголосив, що намальована картина допоможе не втратити себе без коханої половинки і продовжити життя з яскравими фарбами. При малюванні картини я дуже боялася, що не вийде, але в майстерні панувала така атмосфера… тихенько звучала музика, пахло кавою. Олег підходив по черзі до кожної з нас, допомагав, підказував. Коли здавалося, що напартачила безповоротно, він, якимось дивним чином, кількома мазками все виправляв, і картина оживала».
Їхавши в Київ, жінка планувала намалювати зовсім інший сюжет. Але, коли побачила картину з котом та люлькою, відразу зупинилась на ній.
«Максим дуже любив котів, особливо рудих. На картинці кіт курив люльку і читав книжку за чашечкою кави. Це однозначно був Макс, який запоєм читав і дуже любив каву», – каже Надія.
Після виставки кожна з учасниць може забрати картину собі – на згадку.
Старший солдат Максим Майоров загинув 31 серпня 2022 року на Донеччині. За час служби був навідником кулеметного взводу окремої механізованої бригади імені Чорних Запорожців. Під час виконання бойового завдання воїн отримав смертельні поранення внаслідок ворожого мінометного обстрілу. Захиснику було 42 роки. Нагороджений орденом «За мужність» ІІІ ступеня посмертно.
Тетяна ІВАШКЕВИЧ