До музею на Катеринопільщині завітали гості зі столиці в пошуках ідей для створення етноодягу
Мокрокалигірський музей культури та побуту – один із кращих на Катеринопільщині й Черкащині в цілому, адже створювався він дбайливими руками місцевої берегині Людмили Тимофіївни Дідук, яка не тільки заснувала та невтомно поповнює його, але й уміло популяризує у соцмережах, зокрема в «Ютубі» та «Фейсбуці». Тож не дивно, що й інтерес до цього закладу не згасає. Його відвідують не лише місцеві жителі, школярі, уродженці села, земляки, катеринопільчани, а й туристи та заїжджі гості. Ось і недавно в Мокру Калигірку завітав творчий десант зі столиці. Мета – познайомитись із особливостями місцевої вишивки.
«Надзвичайно приємно було приймати в нашому музеї вмотивовану, цікаву молодь – представників «Etnodim» – бренду українського етнічного одягу з м. Києва, – розповідає Людмила Тимофіївна. – Переглянувши в «YouTube» відео про наш музей та зацікавившись сільською колекцією рушників, Соломія Лебяк разом з Олександрою Андрієнко та Софією Фурман завітали до музею. Виготовляючи вишитий одяг, «Etnodim» прагне поєднати традиційні орнаменти із символами новітньої історії України. Вишиваючи різні візерунки та символи на одязі, дизайнери та вишивальниці передають знання про минулі та сучасні цінності і події наступним поколінням».
Головну мету своєї діяльності мисткині бачать: на традиціях минулого створювати сучасний одяг. «Звертаємось до минулого для того, аби творити стиль нової генерації», – кажуть вони.
Людмила Тимофіївна провела столичним гостям цікаву змістовну екскурсію, дозволила фотозйомку експонатів. «І хто знає, – зауважує вона, – можливо, в недалекому майбутньому, щасливі власники вишиванок матимуть на своєму одязі й наші, мокрокалигірські узори, що передавалися жіночками на полотні як цінні сакральні скарби нашого народу».
Не сумніваємося, так і буде!!!
Тетяна ІВАШКЕВИЧ