До лікаря по запису
Нещодавно мешканців Єрківської громади поінформували, що відтепер на прийом до сімейного лікаря або педіатра треба звертатись, попередньо записавшись у реєстратурі або за номером телефону 097-038-63-92.
Такий підхід до лікування єрківчан неабияк обурив. «Люди йдуть до лікаря, коли захворіють, чи тепер потрібно і хворобу планувати?» − запитує Тетяна Пономаренко.
І посипались обвинувачення. В інноваціях навіть запідозрили селищну раду. Однак згодом з’ясувалось, що дану практику впроваджує МОЗ по всій Україні.
«З нас вимагають виконати всі умови реформи, де запровадження електронних карт є обов’язковою умовою, а з цим і запис через програму, щоб лікар мав змогу вести електронну карту», − пояснює медпрацівник.
«Власне, в чому проблема? – дивується Володимир Качур. – Ввечері відчули себе погано, подзвоніть і запишіться на ранок. Чи якщо погано почуваєтесь зранку – подзвоніть і дізнайтесь, коли можна прийти на прийом. Те ж саме з дітьми».
Чоловік переконує, що в великих містах це суттєво полегшує життя, бо можна прийти в поліклініку зранку й просидіти в черзі до вечора.
«А що робити при важкому стані?» − не здаються єрківчани.
«А при важкому стані треба викликати швидку», − напрошується відповідь.
Чомусь наші люди принципово негативно сприймають нововведення, навіть, якщо вони розроблені на їхню користь. Але, скажімо, до стоматологів ми давно так ходимо, по запису. А в кого гострий біль – тих приймають без черги. І тут так має бути. Хоча…
«Наглядний приклад. Моя колега вчора вже зіштовхнулась з інноваціями. При температурі, яка тримається вже три дні, на прийом можна по запису потрапити тільки через тиждень. І як тепер?» − запитує одна з учасниць дискусії.
Нагадаємо, колишня в. о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун заявляла: висока температура та підвищений тиск – не причина, аби викликати швидку допомогу. Це компетенція саме педіатрів та сімейних лікарів.
«Можна відразу відкрити Інтернет і записатись, можна прийти в амбулаторію і записатись в реєстратурі, а можна записатися безпосередньо в кабінеті лікаря (це називається записатися на зараз), якщо є вільні місця, проте при екстрених випадках, приймаються позачергово тому не переживайте, вас приймуть», − пояснює місцевий педіатр Ольга Замковенко.
Марина КАМІНСЬКА