Чим дивували на День Катеринополя?
Незмінними атрибутами свята є вироби народних умільців, майстрів. На День Катеринополя окрасою стала виставка робіт учнів та наставників Катеринопільського будинку дитячо-юнацької творчості. Завдячуючи педагогам закладу (Ірині Марциненко, Тетяні Тупчієнко, Аліні Джус, Олені Піщаній, Василю та Валентині Кіяніченкам, Сергію Матухну) діти мають змогу доторкнутись до чарівного світу мистецтва, розвинути свої навики, фантазію та вміння. Усі іграшки, виготовлені тут, дихають позитивом та життєдайністю, тому завжди викликають інтерес у справжніх поціновувачів.
Ще однією родзинкою заходу були сувенірні світлини старого Катеринополя, перенесені на дерево. Представляли виставку подружжя Кіяніченків − Василь та Валентина.
Ми поцікавились, хто є власником славнозвісного зображення Катеринополя 1915 року. «Ця світлина належала моєму батьку − Леоніду Карповичу, який працював годинникарем. Батько народився 1914-го року», − розповів Василь Кіяніченко.
Чудові вишиті сорочки та плаття можна було придбати в ярмарковій зоні за ціною від 450 до 900 гривень. Поруч продавали авторські сумки, прикраси з напівдорогоцінного каміння. Хто бажав, міг скомпонувати собі оригінальне вбрання в народному стилі.
Підкріпити сили пропонували прохолодним медовим квасом (15 гривень за півлітровий стакан) та шашликами (від 40 гривень за сто грамів). Селищна рада безкоштовно пригощала козацькою кашею та варениками.
Малеча могла відпочити на дитячих атракціонах. Щоправда, за батьківський кошт. Коштували ці забави досить дорого. За кілька хвилин розваги батьки мали викласти від 40 до 50 грн. Задоволення не з дешевих.
Тетяна ІВАШКЕВИЧ