Чи зібрали вже евакуаційну валізу жителі Черкащини
З огляду на сумні реалії сьогодення (шантаж, потенційну загрозу широкомасштабного вторгнення з боку Російської федерації), в Україні, Черкащині й на Звенигородщині зокрема, заговорили про необхідність зібрати й тримати напоготові екстрену валізу, яку ще називають тривожною або евакуаційною.
Як на це повідомлення відреагували черкасці, чи зібрали вже свою «тривожну валізу» – моніторимо думки пересічних жителів громад.
– Я не дуже вірю у широкомасштабне вторгнення, оскільки воно дорого коштуватиме не лише нашій країні, а й самій Росії. Евакуаційну валізу ще не збирав. Вона потрібна хіба на випадок ядерної війни або хімічної атаки. Думаю, до такого не дійде. Однак, якщо раптом оголосять терміновий збір чи евакуацію, то треба буде взяти з собою документи, гроші, ліки, якийсь мінімум продуктів, теплий одяг, предмети індивідуального захисту та гігієни, – каже Василь Кураш, педагог із Катеринопільщини.
– Ця річ (тривожна валіза) буде корисною у будь-якій надзвичайній ситуації, такій як пожежа, землетрус, евакуація через загрозу вибуху в будинку, наприклад, витік газу, природна катастрофа та інше. Вважаю, що мати таку валізку важливо кожній родині. У неї варто покласти їжу, що довго зберігається, легко готується та має високу калорійність. Візьміть рибні консерви, тушонку, галети, супові набори, макарони та крупи. Рекомендую також купити калорійні солодощі з великим терміном зберігання: згущене молоко, шоколад, снікерси, але попереджаю щодо останнього переліку. Спокуситися на шоколад та снікерси легко. Саме тому їх у моїй валізі вже нема, як і мівіни з печенюшками. Тож комплектуйте свою валізку за бажанням, вона корисна, а не «тривожна»…Тримайте свій дзен у спокої, – зауважує речниця Національної поліції в Черкаській області Зоя Вовк на особистій сторінці у фейсбук.
– На жаль, мівіна, сухпай і різні калорійні солодощі в евакуаційній валізці (так називаю її я) надовго не затримуються. Над цим очевидно ще слід попрацювати. А от що не займає багато місця, суперпрактичне і завжди доцільне, так це пальник і декілька балонів газу до нього. Найдешевший пальник я замовив на OLX за 200 грн. В найближчому магазині «Аврора» купив 4 балончики до нього, по 40 грн. за балончик, в тій же «Аврорі» за 50 грн. ще докупив 2 великі жерстяні кружки і от тепер маю комплект мінікухні за 400-500 грн. Додаємо до цього простенький ніж за 6 грн. і пластмасову миску десь за 12 грн. (все в тій же «Аврорі») і маємо на чому закип’ятити воду і в чому розпарити мівіну з якоюсь консервою. До цього скромного набору слід докупити ще декілька свічок, які горять одну-дві доби, вони будуть чудовим світильником, якщо доведеться їсти в підвалі, – зауважує черкаський волонтер Юрій Стадник.
– Не збирала. Не вірю в усе це. Головний ворог людини – паніка. Раптом що, візьму гроші, документи й косметичку, – усміхається Анна Гунченко з Єрок.
Тетяна ІВАШКЕВИЧ