Мати полеглого Героя пожертвувала кошти на спорудження храму ПЦУ в Катеринополі, а чиновники попіарились
У Катеринополі громадськість неодноразово порушувала питання про будівництво справжньої української церкви або ж про перехід існуючої московської до лав ПЦУ. Однак місцева влада на чолі з селищним (раніше районним) головою Володимиром Коваленком, депутатською більшістю від ВО «Черкащани» та обласним депутатом Олександром Коваленком жодним вагомим чином на це не реагували, відбуваючись відписками та лобіюючи тим самим інтереси місцевого попа з УПЦ (МП), безпосередній керівник якого, єпископ Черкаський Феодосій, вже отримав чотири підозри про розпалювання міжрелігійної ворожнечі від правоохоронців, а трохи дальший – кадебешний патріарх Гундяєв – благословляє ракети, що летять бомбити наші міста, та вороже військо, що вбиває українців.
«Шкода, що наші можновладці й агробізнес лише, коли землю ділять у перших рядах. А от зробити щось для людей, для знекровленого українського народу вони не в силі, скнарість не дозволяє. Як от із спорудженням українських церков. Вже три розпочаті й недобудовані – дві в Катеринополі й одна в Шостаковому, де господарює депутат Олександр Коваленко», – скаржаться катеринопільчани.
Ось саме на будівництво однієї із цих церков (у Катеринополі біля автостанції) нині вирішила пожертвувати кошти мати полеглого воїна з Новоселиці, що на Катеринопільщині, Олександра Клименка – Любов Григорівна – на добру справу та в пам’ять про сина.
Тож 14 березня на День українського добровольця було закладено наріжний камінь під будівництво храму. Церемонію його закладення, освячення хреста та урочисте богослужіння провів протоієрей ПЦУ Іван Юрків. Прийшов попіаритися на захід і селищний голова Володимир Коваленко, позуючи перед об’єктивами, ніби він головний винуватець події та жертводавець. Досі кількома роками раніше тут неподалік силами ентузіастів було споруджено фундамент для каплиці.
Люди щиро вітають відновлення будівництва церкви.
«Низький уклін матері Героя Клименка Любові Григорівні, яка жертвує кошти на спорудження храму. Тепер є надія, що цей храм нарешті буде побудовано. І це буде справді наша українська церква», – зауважує місцева жителька Лариса Кожушко.
«Треба відроджувати і будувати Церкви, Храми Православної Церкви України. А УПЦ мп не повинно бути в громадах, тим більше в Україні. Вона повинна згинути, як роса на сонці», – підтримує місцевий мешканець Олександр Гегедош.
Військовослужбовець Олександр Русланович Клименко народився 13 лютого 2000 року на Катеринопільщині. Навчався в Пальчиківській, а згодом у Катеринопільській школі №1, де зараз відкрито йому меморіальну дошку. Працював на залізниці та в метрополітені. За фахом залізничник. 22 червня 2022 року він героїчно загинув на Донеччині, захищаючи територіальну цілісність та незалежність України.
Згідно з Указом Президента України, за особисту мужність, виявлену у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, самовіддане виконання військового обов’язку, солдат Олександр Клименко нагороджений орденом «За мужність» ІІІ ступеня (посмертно). В селі, де проживав, Новоселиці, названо вулицю на його честь.
Анатолій ГЕРАСИМЕНКО
Читайте також: 8-річній школярці Олександрі із Тального потрібна допомога на операцію