Ісаак Ньютон часто забував, що поїв, Джонатан Свіфт не впізнавав людей, а Фрідріха Ніцше мучила манія величі

Багато геніальних вчених, композиторів, письменників, художників страждали психічними розладами.

Однак це не заважало їм здійснювати відкриття і створювати шедеври. Згідно з дослідженнями психологів, у переважної більшості видатних особистостей, які залишили значний слід в історії людства, спостерігалися симптоми різних психічних захворювань. Повідомляє “Культурологія”.

Ісаак Ньютон, автор закону всесвітнього тяжіння, страждав апрозексією – повною втратою уваги. Одного разу він хотів зварити яйце і взяв годинник, щоб стежити за часом. Через кілька хвилин він виявив, що варить годинник і тримає в руках яйце. Він часто забував про те, що поїв, і дивувався, хто ж з’їв його обід. Якось він забув погасити свічку, йдучи з будинку. У результаті сталась пожежа, яка знищила майже всі його рукописи. Деякі дослідники вважають, що це були прояви аутизму: Ньютон часто замикався в собі, забував приймати їжу, повторював одні й ті ж фрази в діалозі.

Знаменитий французький фізик, один з основоположників електродинаміки Андре-Марі Ампер страждав лакунарною деменцією – особливою формою недоумства, для якої характерні порушення пам’яті та уваги. Одного разу, йдучи з будинку, він залишив записку на дверях: “Господар вдома тільки ввечері”. Повернувшись днем, він прочитав це послання і пішов бродити до вечора – чекати на повернення господаря.

Видатний письменник Джонатан Свіфт, автор “Мандрів Гулівера”, страждав хворобою Альцгеймера. У нього були провали пам’яті, запаморочення, він часто втрачав орієнтацію в просторі і не впізнавав людей, переставав розуміти зміст промови співрозмовника. У результаті це призвело до повного недоумства.

Великий німецький композитор Роберт Шуман з 24 років страждав нападами божевілля. Його мучили галюцинації, він бачив звуки, які складалися в акорди, чув, як розмовляють предмети. Свої дні він закінчив у психіатричній клініці.

Фрідріх Ніцше був хворий на ядерну мозаїчну шизофрену – рідкісним розладом. Ніцше мучила манія величі, помутніння розуму, сильні головні болі. Останні 11 років свого життя великий філософ провів у спеціалізованій лікарні.

gazeta.ua

04.07.2016 23:40
Переглядів: 1672
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.