^
Політика Суспільство Культура Цікаво Творчість Історія Економіка Гороскоп Спорт Кримінал Погода
17.08.2016 10:47
763 переглядів
0 коментарів
У Тальному вшанували жертв масового розстрілу євреїв

Тальнівські євреї та гості із Умані та Німеччини поклали вінки до братських могил поблизу траси Тальне-Умань та відвідали братську могилу на старому єврейському кладовищі, куди 1952 року перепоховали розстріляних протягом війни євреїв.

"75 років минуло з того дня, коли німці за Тальним розстріляли тисячі євреїв Тальнівщини", – розповідає плачучи колишня учителька Валентина Тітлер.

"Старих і малих, жінок і чоловіків, зібрали і повели колоною на Умань. Та тільки вони вийшли за місто, як почалася бойня. Хто тікав, ловили і розстрілювали. Не жаліли нікого. Кажуть, над закатованими ще декілька днів земля дихала".

На мітингу була присутня свідок тих страшних подій Ольга Друзгальська. Дворічній дівчинці дивом вдалося врятуватися. Зараз вона має поважний вік, але майже щороку приїздить на місце страшної трагедії.

"Наші роки йдуть уже до схилу. Скільки нас осталося? Потрібно розповідати молодим про ту трагедію, то може як нас не стане, то хтось із них прийде і пом’яне невинно закатованих", – каже учасниця заходу.

Молодих і справді не було. Влада теж не взяла участі у заходах.

Олег ШАТАЙЛО

Читайте також: Ольгу Друзгальську викопали з могили