^
Політика Суспільство Культура Цікаво Творчість Історія Економіка Гороскоп Спорт Кримінал Погода
09.01.2020 9:13
377 переглядів
0 коментарів
«Ми зуміли виділити 4 мільйони на ремонт доріг, а це в 2 рази більше, ніж у 2019 році»

На останній у 2019 році (а саме 24 грудня) 52-ій позачерговій сесії Тальнівської міської ради депутати прийняли бюджет на 2020-й рік.

- Бюджет обговорювали на всіх профільних комісіях упродовж місяця з усіма розпорядниками коштів, - зазначив у відеоінтерв’ю (опублікованому на офіційній сторінці Тальнівської міської ОТГ у соцмережі ФБ) в. о. міського голови Василь Сідько. – Бюджет 2020 збалансований, у ньому будуть певні зміни відповідно до потреб і ситуації, враховуючи додаткові надходження. Я думаю, що ми докладемо усіх зусиль, щоб наш бюджет був кращим.

То що ж передбачає даний документ? З сесійної зали стало відомо, що на перший квартал цього року на первинну ланку медико-санітарної допомоги передбачено 170 тисяч грн.., з них 30 тисяч – на придбання медикаментів, решта коштів – на енергоносії, оплату комунальних послуг, поточні видатки на заробітну плату медичним працівникам. Вторинна ланка отримає 900 тисяч на відрядження, комунальні платежі та бензин. Програма соціального захисту населення включає кошти на надання медичної допомоги вторинної медицини, на терцентр – 350 тисяч, на пільговий проїзд – 285. Передбачили фінанси й на одноразову допомогу: на лікування – 622 тис. грн., учасникам бойових дій та прирівняним до них особам – 40 тис. грн.., особам, хворим на ниркову недостатність – 51 тис.. тощо. Допомогу отримають і ті, хто підписав контракт зі ЗСУ, сума на перший квартал складає 60 тисяч гривень.

Зі словами вдячності доповідала на сесії т. в. о. начальника відділу культури, молоді, туризму та з питань засобів масової інформації міськради Ольга Піддубна, адже на програму розвитку культури виділили на цей рік значно більше коштів, ніж це передбачав бюджет 2019. Так, фінансування програми у минулому році складало понад 148 тис. грн.., у бюджеті 2020 закладено 222 тис. 320 грн., що дасть можливість без проблем проводити різноманітні заходи, утримувати заклади. Так, культура отримає по 7 тисяч гривень, музей та бібліотека – по 8, а музична школа – 45 тисяч, адже враховано проведення Міжнародного конкурсу ім. М. Ельмана.

Лариса Макеєнко, начальник відділу житлово-комунального господарства, благоустрою, охорони навколишнього природного середовища, інфраструктури, комунальної власності і містобудування апарату управління міськради та її виконавчого комітету зазначила, що на програму благоустрою передбачено понад 9 мільйонів гривень. Більше мільйона з них використають на забезпечення функціонування водопровідно-каналізаційного господарства, понад 7 мільйонів – на забезпечення благоустрою міста, сіл та селищ. Окрім того, бюджет 2020 передбачає кошти одразу на три програми – цивільного захисту та мобілізації, територіальної оборони та призовної дільниці. Загальна сума складає понад 180 тисяч гривень, які будуть використані на районні навчання, перевезення призовників, придбання канцтоварів, облаштування пандусу до приміщення військкомату, оплату комунальних послуг тощо. На розвиток та утримання автомобільних доріг місцевого значення коштів передбачено удвічі більше, ніж минулоріч. Для порівняння, у бюджеті 2019 було закладено 2 млн. гривень, а у бюджеті на 2020-й рік ця сума сягнула позначки 4 млн..

- Радує те, що ми зуміли виділити 4 мільйони на ремонт доріг, а це в 2 рази більше, ніж у 2019 році, - зазначив у згаданому вище інтерв’ю Василь Сідько. – Також виділили кошти на підтримку КП «Водоканал», який знаходиться у тяжкому економічному стані. Є співпраця та порозуміння з керівництвом цього підприємства. Є можливість виходу «Водоканалу» з кризи. Я думаю, що проблем з водою та водовідведенням у 2020 році у жителів громади не буде.

Нагадаємо, що минулого року на очищення каналізаційних станцій було виділено понад півмільйона гривень, виконані відповідні роботи. Також вдалося завершити майже усі проекти. Головний фінансовий документ громади не передбачає громадського бюджету. Щоправда, дане питання доопрацюють та внесуть зміни до вже прийнятого бюджету на 2020-й рік на одній із чергових сесій.

Ольга ОСІЯНЕНКО