^
Політика Суспільство Культура Цікаво Творчість Історія Економіка Гороскоп Спорт Кримінал Погода
07.12.2019 13:27
678 переглядів
0 коментарів
На комунальні підприємства у Тальному чекає оптимізація

Відколи виконувачем обов’язків міського голови Тальнівської міської ради обрали Василя Сідька, сесії міської ради стали проводити ледве не щотижня. Так, у п’ятницю 29 листопада у великому демонстраційному залі МЦКД зібралися депутати міської ради на позачергову 50-у сесію 8-ого скликання. Нагадаємо, що не так давно (19 листопада) вони вже проводили позачергову сесію.

З-поміж 8 питань порядку денного найбільш жваво обговорювали 4-е: «Про реорганізацію діяльності КП «Гірський Тікич» та КП «Наш дім» Тальнівської міської ради шляхом приєднання їх до КП «Ритуал» Тальнівської міської ради. Розмова про оптимізацію комунальних підприємств ведеться вже давно. Арифметика проста: скоротивши штат керівників та бухгалтерів згаданих комунальних підприємств, можна буде зекономити десь близько 700 тисяч гривень. Дехто перед сесією пробував закидати, що ніякої економії не буде: адже збільшиться кількість начальників відділів, замість керівників, а ще новостворене підприємство змусять сплачувати 20% ПДВ, що приведе до здорожчання ритуальних послуг, прибирання прибудинкової території та послуг готелю.

Начальник відділу ЖКГ Лариса Макеєнко виступила з пропозицією об’єднати названі комунальні підприємства Тальнівської міської ради в одне на базі КП «Ритуал» в порядку, встановленому чинним законодавством України у термін до 10.02.2020 року. Всі необхідні дії з реорганізації підприємств покласти на ліквідаційну комісію у складі: голова комісії - Борис Кутас, в.о. заступника міського голови, та членів Лариса Макеєнко, начальник відділу ЖКГ, Віта Прилипко, спеціаліст з питань ЖКГ, Наталія Мулик, головний бухгалтер фінансово-господарського відділу, Тетяна Моряк, керівник КП «Гірський Тікич», Андрій Щербатюк, керівник КП «Наш Дім», Юрій Поліщук, керівник КП «Ритуал».

Це рішення обурило керівника КП «Гірський Тікич» Тетяну Моряк: -Чому депутатам не роздані ніякі розрахунки так званої економії? Ви, депутати, берете на себе доленосне рішення про об’єднання підприємств. А взавтра нам будуть люди плювати в лице за таку реорганізацію. Моя пропозиція: це питання досконало вивчити, а наступного тижня зібрати ще одну сесію, - запропонувала депутатка.

Їй апелював Василь Сідько, в.о. міського голови: - Ви приносили мені свої розрахунки. У 17 році у вас було 900 тис. обороту, а 500 тис. зарплати, а у 18 році - 800 тис. обороту і 600 тис. зарплати. То якось воно, вибачте, не складається. Ви правильним вважаєте, що «Гірському Тікичу» міська рада платить за прибирання одного поверху 13 тис. грн.. Ви обвисли міську раду і смокчете. Пора з цим закінчувати.

Керівники двох інших підприємств у об’єднанні вбачають позитивні моменти. Рішення про реорганізацію комунальних підприємств було прийнято більшістю голосів депутатів міської ради.

А далі побачимо, як воно буде.

Марина КАМІНСЬКА

Читайте також: «Моя Україна! Люблю її! Крапка!»