^
Політика Суспільство Культура Цікаво Творчість Історія Економіка Гороскоп Спорт Кримінал Погода
05.12.2019 18:32
1337 переглядів
0 коментарів
Хворі на діабет, доведені до відчаю, беруть штурмом аптеку

Цими днями Тальне загриміло на всю Україну. Про те, що у районному центрі не вирішена проблема з інсуліном для хворих на цукровий діабет, стало відомо й у столиці. Знімальна група 5-го каналу вранці 4 грудня готувала сюжет у центрі Тального, де під стінами центральної аптеки зібралося більше сотні людей, хворих на цукровий діабет. Всі вони прийшли отримати безкоштовні ліки, гарантовані їм державою. Навчені гірким досвідом, вони змушені займати чергу ще з півночі, щоб цього місяця не залишитися без життєво важливих препаратів.

-Моя донька хоче жити, їй лише 38 років, - каже жінка в черзі, показує кілька рецептів, - Це для таких, як вона, хто не вистоїть у кілометрових чергах півдня. Якесь знущання над людьми, - додає крізь сльози.

О 8.30 ранку в середу в центральній районній аптеці Тального ногою ступити ніде, люди гудуть, чути обурення. На стільцях – кілька стареньких також чекають черги. Кажуть, що минулого місяця купували ліки за власні заощадження, бо саме на них скінчилася видача ліків минулого разу. Коли приходимо до каси робити фотосюжет, розлючені люди накидаються зі словами: «Куди лізете без черги?»

Про фінансування цієї статті видатків мова йде у Тальнівській райдержадмінастріції мало не від початку року, і ми неодноразово писали про це на шпальтах газети. То де зарита собака? За словами Наталії Шпичак, начальника фінуправління Тальнівської РДА, «грошей на інсулін у нас вистачає»:

-Зараз на рахунку є 100 тисяч, має надійти ще 90. Я не розумію, звідки той ажіотаж взявся? До кінця року грошей на інсулін вистачає повністю, - телефоном коментує ситуацію чиновниця.

Що ж тоді провокує такі черги під аптекою? Згідно пояснювальної записки від фінуправління Тальнівської РДА Тетяні Півторак, заступниці голови РДА, чітко прописано: «…був проведений аналіз використання коштів та детальний розрахунок потреби в коштах на забезпечення препаратами інсуліну хворих на цукровий та нецукровий діабет у Тальнівському районі станом на 10.10.2019р.». Вказані і результати аналізу, наведені конкретні цифри.

До речі, на одній з позачергових сесій міської ради в.о міського голови Василь Сідько також цікавився ситуацією з інсуліном. На що головний лікар ЦРЛ Олег Солодько назвав цифри: необхідна сума - 2,5 млн., а от виділена - 1,3 млн. Гадаємо, пояснення тут зайві.

З пояснювальної записки стає зрозуміло, що в останню цифру входить субвенція з обласного бюджету, залишок коштів медичної субвенції, кошти місцевого бюджету Тальнівської ОТГ. І все. Крапка.

А де ж гроші з районного бюджету? Вони підуть на інші видатки, як каже Наталія Шпичак. Мабуть, на такі «життєво важливі витрати» району, як 50% надбавки до окладу за інтенсивність праці голові районної ради Валентині Любомській та 20% - за вислугу років. І так собі нічого, тисяч 30 - зарплата голови райради загниваючого району. (Для порівняння, тоді, як в.о. голови Тальнівської міської ради отримує вполовину менше). Мабуть, інтенсивність нижча?

І це в той час, коли прості жителі району за свою працю не отримують зарплати, коли недофінансовують освіту, культуру, медицину, коли хворі на діабет, доведені до відчаю, беруть штурмом аптеку. І взагалі, увесь наш район у стані регресії. Неважко порівняти навіть із сусідніми районами, де також поставала проблема з інсуліном, але її вирішили. У нас, натомість, найбільша біда – як не образити голову райради і не заплатити їй замало, бо інтенсивність роботи голови «дуже висока».

Марина КАМИНСЬКА

Читайте також: Лисянські боксери залишають ринг з перемогою