^
Політика Суспільство Культура Цікаво Творчість Історія Економіка Гороскоп Спорт Кримінал Погода
01.12.2019 16:50
488 переглядів
0 коментарів
Наймолодші школярі Тальнівської школи №2 відвідали млин

Дещо раніше 5-класники цієї школи вже їздили на екскурсію до нового сучасного млина у селі Криві Коліна. Привезли масу вражень. Тепер черга дійшла до наймолодших, тим паче їхній 1-Б клас разом з батьками проводив нещодавно цикл заходів «Слово мовимо про хліб». Вчителька Таміла Сидоренко виховує дітей у любові до народних традицій. Тому й з поїздкою на млин довго не вагалася:

-Щоб закріпити знання, здобуті на уроках та під час заходів, вирішила повезти дітей на екскурсію до сучасного млина. Нехай на власні очі побачать процес перетворення зерна у борошно. Дітям відомий увесь довгий шлях від зернини на ниві до хлібини на столі, - каже Таміла Борисівна.

Разом з нею дітей супроводжували Валентина Бузівська та голова батьківського комітету Ірина Білоруська. На території заводу їм провели інструктаж і запросили усередину. Олег Могильний, заступник директора з виробництва, та технолог Олег Бурлаченко розповідали першокласникам у доступній формі про те, як відбувається борошномельний процес.

-Ось тут на цих 18 станках, у кожному з яких по 4 валки, зерно подрібнюється, - розпочав свою розповідь Олег Могильний. - Зернинки потрапляють сюди на валочки, які прокручуються. Так відбувається багато разів. Спершу зернинки дробляться, а потім змелюються в борошно. Потім змелене борошно просівається на ситах, які ви побачите на 5 поверсі.

Невід’ємною частиною сучасного млина є оснащена лабораторія. Лаборант Юлія розповіла школярам, щоб борошно було якісним, його треба контролювати за такими показниками: колір, вологість та клейковина. Усі показники вона заносить в комп’ютер.

У фасувальному цеху діти з цікавістю спостерігали, як на автоматичному станку працівниці фасують свіжозмелене борошно у паперові пакети, потім зважують на контрольних вагах. Далі пакети надходять до лінії групового пакування, формуються блоки по 8 пакетів, які обгортають у поліетиленову плівку і пропускають через термотунель. У такому вигляді пакунки з борошном надійдуть до наших магазинів. Діти побачили також, як 50-кілограмові мішки з борошном стрічковим транспортером потрапляють у фуру.

Та найцікавіше дітям було в операторській. «Центр управління польотом», як її назвав Олег Олексійович. Начальник зміни Сергій знаходиться за пультом управління роботи всього млина. Він демонструє на одному з величезних моніторів схеми та механізми, з іншого можна побачити реальну картину усіх 6 поверхів заводу та навколишньої території. Начальник зміни може спілкуватися з операторської з усіма учасниками виробничого процесу. Діти махають на камеру руками і бачать себе на моніторі.

Олег Могильний розповідає: -Потужність млина –350 тонн борошна за добу, це десь 15 фур, - показує на моніторі завальну яму, - У цю яму входить до 20 тон зерна, яке потім норією, в середині якої є конвеєрна стрічка з ковшами, подається на 6-ий поверх. Там воно зсипається і розподіляється по бункерах. Сьогодні завальна яма закрита, тому що завод не працює. А вже взавтра машини возитимуть зерно у яму, щоб післязавтра запустити завод.

По дорозі до школи діти емоційно обговорювали побачене. Буде що розповісти й вдома.

Ліна ЯЛОВСЬКА

Читайте також: «Перший візит нардепа вселив надію»