^
Політика Суспільство Культура Цікаво Творчість Історія Економіка Гороскоп Спорт Кримінал Погода
16.11.2019 9:27
1151 переглядів
0 коментарів
«Людина повинна відчувати, що про неї хтось дбає»

-Мою землю тримає дуже хороший хлопець з Веселого Кута Сергій Мельниченко. І платить непогано й людяний, уважний. Завжди подзвонить, запитає, що треба, - розповідає папужанка Галина.

54-річний Сергій Мельниченко уже 17 років очолює фермерське господарство «Фортуна» у рідному селі Веселий Кут, що на Тальнівщині. На запитання, що привело до «Фортуни», відповідає: - Зневіра у знайомих людях, друзями їх уже назвати не можу. Ніколи не вірив, що гроші змінюють людину. Переконався.

Механік за освітою, Сергій працював за фахом у місцевому колгоспі «Іскра», потім у кооперативі, до створення якого сам доклав зусиль і мав його очолити. Коли прийшло розчарування у спільній формі господарювання (тому ж таки кооперативі), вирішив створити своє фермерське господарство. Починав із 8 гектарів землі (2га – у постійному користування, решта – в оренді). Нині має в обробітку 200 гектарів. Це землі у Веселому Куті та сусідніх Папужинцях.

-Нікого не прошу здавати паї. Люди самі приходять. Стараємося нікого не обділяти. Я перший започаткував оранку і весь обробіток городів пайовикам. Оранка, тюкування сіна, комбайн - це все ми робимо безоплатно для своїх пайовиків, - розповідає Мельниченко й додає: – Людина повинна відчувати, що про неї хтось дбає.

Нині господарство «Фортуна» практично впоралося з польовими роботами. Сіють на своїх землях майже всі культури: пшеницю, ячмінь, просо, гречку, кукурудзу, ріпак, соняшник, сою. Дотримуються сівозміни, удобрюють землю органічними добривами, не лише мінеральними, одним словом, дбають про землю, щоб мати віддачу. Купують нову техніку: 2 трактори МТЗ 82, сучасний Нью-Холланд та плуг, недавно придбали важковаговий автомобіль, щоб не втрачати на перевезенні продукції.

У «Фортуні» працює постійних 4 людей, серед них батько Сергій Мельниченко та молодший син Микола, який трудиться на тракторі та веде юридичний супровід господарства. Старший Вадим проживає з сім’єю у Києві, та при нагоді також допомагає батькові. Він відвідує багато сільськогосподарських виставок, знайомиться з інноваціями, щоб потім застосувати їх у господарстві.

Сам Сергій з дружиною Валентиною, яка працює фельдшером у сільському ФАПі, тримають 5 корів, телята, 30 свиней. У планах має завести й у господарстві тваринництво, хоча б небагато – 20-25 голів ВРХ. Каже: -Земля без тваринництва не може існувати. Міндобрива міндобривами, а органіка краще: внесеш не менше 50 тонн на гектар – 4-5 років буде віддача. А ще додаткові робочі місця можна створити. Та й пайовикам, особливо пенсіонерам, принесеш баночку молока чи шматок м’яса – радіють.

У селі Сергія Мельниченка знають як доброго хазяїна, чуйну й порядну людину. Завжди допомагає сільській раді, усім жителям села, не лише своїм пайовикам. Та й в районі він не остання людина: депутат районної ради (4-ох скликань), член Асоціації фермерів та приватних землевласників Тальнівського району, яку очолює Ігор Новицький. Сам Мельниченко має чітку громадянську позицію, виступає проти продажу землі сільськогосподарського призначення. Вважає, якщо не буде села – не буде й держави. «Маючи такий потенціал та родючу землю, ми повинні так жити, щоб до нас приходили з протягнутою рукою, а не їздити по заробітках», - каже фермер і просить у Бога процвітання для України.

Ліна ЯЛОВСЬКА