^
Політика Суспільство Культура Цікаво Творчість Історія Економіка Гороскоп Спорт Кримінал Погода
12.11.2019 17:14
2671 переглядів
0 коментарів
Чому голова Тальнівської райради Любомська не озвучує проблеми району перед нардепами?

6 листопада у сесійній залі Тальнівської райради відбулася зустріч з депутатом Верховної Ради України, членом комітету енергетики та ЖКГ, головою підкомітету енергоефективності і енергозбереження Сергієм Нагорняком, Поставити запитання нардепу мали можливість депутати Тальнівської міськради, районної та обласної рад, сільські голови, керівники структурних підрозділів Тальнівської РДА. Про приїзд нардепа пересічним громадянам не повідомлялося ніде, навіть наші кореспонденти дізнались про це випадково, вже коли сама зустріч тривала пів години. Неважко здогадатись чому ж так – Любомській це вигідно. Жителям району теж було б цікаво поспілкуватися з Нагорняком, але місцева влада, на чолі з Валентиною Любомською, головою райради, не потурбувалася про оголошення на сайті чи у пресі. Як наприклад, у сусідньому Катеринополі, де на зустріч із нардепом Стріхарським прийшли сотні катеринопільчан. Адже про подію сповістили громадськість, аби люди мали змогу задати депутату питання, які їх турбують найбільше. У Тальнівському районі про це ж змовчали. Під час зустрічі з нардепом Сергієм Нагорняком голова Тальнівської райради Любомська мовчки просиділа в залі пів години і вийшла у більш важливих справах і до кінця зустрічі так і не повернулась. А хто ж має озвучувати нардепу проблемні питання, у яких потопає наш район? Невже немає проблем у лікарні, ФАПах, школах, садочках, із автобусним сполученням між селами, жахливим станом доріг? Мабуть, у нас в Тальнівському районі все чудово: немає проблем – немає часу для їх вирішень. Зате Любомська розповідає, що вона перед кожною сесією надривається, кличе народних обранців у Тальне, аби вони почули проблеми району, ті не приходять, не приїжджають.

Візьмемо хоча б Катеринопіль, де на зустрічі із нардепом Андрієм Стріхарським, голова Катеринопільської райради Віталій Верета підняв питання про грошову оцінку землі, медицину, витрати на проекти, що не проходять відбір. Поставив запитання – отримав відповіді. А коли приїхав Сергій Нагорняк у Тальне, голова райради Любомська не знайшла слів, болючих проблем, які конче потрібно було б озвучити перед нардепом, це вже не виняток, а правило. Ось згадаймо, коли кілька тижнів тому у Тальне завітав помічник нардепа Стріхарського, де ж тоді була наша голова райради? Її взагалі не було на місці, мабуть знайшла важливіші справи. Чому у бюджетників, депутатів, директорів установ до нардепів та їхніх помічників виникали питання, а у Любомської їх не було?

На прикладі інших районів (Уманський, Звенигородський, Катеринопільський), не без перебільшення бачимо, як голови районних рад, РДА (до звільнення Президентом) співпрацювали з народними обранцями, говорили їм прямо про те, що турбує район найбільше, просили посприяти у вирішенні проблем. Валентина Любомська ж або не з'являється на зустріч взагалі, або ж, відсидівши з телефоном у руках, виходить геть. Це такій авторитетній голові райради, депутати довірили представляти район в області. Чекайте, можемо лише роздивитися фото і прочитати її коментарі у соціальних мережах, як вона «тяжко трудиться» на благо нашого району.

Натомість жителі району закидають, чому на Тальнівщині нічого не робиться? То нехай відповість голова райради не у звіті на 10 сторінок набраного тексту, який її готує Віталій Карпук, керуючий справами у райраді, а перед людьми, за податки яких вона утримується.

Редакція газети «Новий Дзвін» не має претензій до усіх тих, хто так активно захищає головиху, мовляв, яка ж вона трудівниця, розумна, кмітлива і таке інше, а преса її ображає, не має претензій і до депутатів райради, які 2 місяці тому знову ж обрали Любомську на посаду голови Тальнівської райради. Одне не зрозуміло, до кого ж мають звертатися пересічні жителі району, хто має допомагати їм вирішити проблеми, у яких втопає Тальнівщина, якщо Валентина Любомська, голова райради, мовчки встає і виходить із зали, просто закриваючи очі та вуха на усе наболіле в районі, яке мала б озвучити перед нардепом.

Виборці з Тального і району, які віддали свої голоси за нардепів Сергія Нагорняка (47, 23%) та Андрія Стріхарського (26,77%) очікували від Любомської проблемних запитань до депутатів, їх так і не дочекались…Може, це також не ваші повноваження, пані Любомська?

Хоча, чому Любомській хвилюватися, коли вона прийшла до влади за сприяння регіоналів і радикалів. Чудово себе почувала при Петру Порошенку: була і головою райради і головою РДА. То навіщо при президенстві Володимира Зеленського їй задавати надепам «незручні» запитання? Краще піти у своїх справах, адже на горизонті нова ціль – ОТГ!

Олександр ГРИГОРУК