^
Політика Суспільство Культура Цікаво Творчість Історія Економіка Гороскоп Спорт Кримінал Погода
11.11.2019 11:10
1038 переглядів
0 коментарів
Виробничий брак чи невдале посягання на бюджетні кошти?

«Я нічого не боюся. Я боюся тільки причетності до ідіотів».

Ліна Костенко

Як не прикро усвідомлювати, проте воістину відомо, що в нашій окрузі найгіршим станом автомобільних доріг вирізняється саме Тальнівський район, який проте має чи не найбільше можливостей для їх пристойного утримання. Адже іншим доводиться щебінь та відсів возити на значні відстані з найбільшого в усьому регіоні виробника цих матеріалів для доріг - Тальнівського щебеневого заводу.

То що ж сталося з нашим районом, якого донедавна сумна слава обходила?

Однак нічого дивного насправді немає, бо район останніми роками очолюють, за збігом згубних обставин, або невдахи, або заслані з інших районів варяги, або сучасні доморощені керівники з сумнівними діловими та моральними чеснотами, яким за своїм особистим не до цього…

В’їзд по вулиці Майданецькій до м.Тальне вже кілька років був схожим на суцільну яму, тож потребував добротного ремонту. У першій половині цьогорічного вересня за роботу взялося ТОВ Уманьдоррембуд», яке стало переможцем тендерних торгів, що їх проводило державне підприємство-замовник Служба місцевих автомобільних доріг у Черкаській області».

Воно виділило уманським підрядникам близько мільйона гривень бюджетних коштів на поточний середній ремонт цієї ділянки дороги.

Розпочали ремонт із залатування вибоїн та баюр. Вибагливі та всевидячі жителі вулиці зразу ж звернули увагу на витіюватість та химерність роботи шляховиків, що без попередньої підготовки абияк кидали туди асфальт. Схоже, вони так робили просто за звичкою, хоча мали б, як жартома кажуть, пам’ятати , що не можна економити на рекламі, лікарях, адвокатах та дорогах.

Пробували поодинці та гуртом закликати їх до сумління та не робити брак. Робітники спочатку відмовчувалися, надалі відповідали, що вони так працюють за велінням свого майстра. Останній, кривлячи душею, пояснював, що нібито існує така чи не нано-технологія, в якій сторонні не розуміються, хоч жителі вулиці не заспокоювалися, бо тут і сліпий прозірливим стане та побачить порушення технології ремонту.

Налити смоли і засипати дрібним щебенем яму - великого розуму не треба.

Така робота - не лише викинуті бюджетні кошти на вітер, але й загроза безпеці руху на дорогах.

У несилу стало, коли шляховики спробували замість улаштування якісного покриття вулиці засипати її поверхню не дорогим покриттям за документами, а якоюсь загадковою дешевою сумішшю, схожою на звичайний щебінь, який з-під коліс автомобілів розлітався далеко на узбіччя та влучав у зустрічний транспорт. Його нормальний рух ускладнювався до того, що легкові авто змушені були зупинитися з наближенням вантажівок та великовагових фур. Дорога виявилася просто понівеченою.

Правда, через декілька днів їхати стало комфортніше. На дорозі щебеню майже не залишилося. На початку «відремонтованого» відрізку вулиці на всяк випадок продовжував маячіти попереджувальний знак про можливе викидання щебеню з-під коліс транспортних засобів. На цьому ремонт було завершено, техніку та робітників ТОВ «Уманьдоррембуд» переведено в інше місце, хоч очевидний брак у роботі вони мали б добровільно усунути.

Таке жителів вулиці Майданецької примусило діяти більш рішуче, бо місцева влада виявилася байдужою, хоч деякі з її поважних посадовців проїжджали по ній кожного дня, але воліли не помічати такого безладу на дорозі. Наперекір цьому, жителі вулиці голосно, ясно і завзято почали ґвалтувати місцеву владу вплинути на дорожніх бракоробів. Погодилися споглянути розгардіяш на дорозі міський голова, його заступник та представники Тальнівської райдержадміністрації. Сумнозвісна голова Тальнівської райради Любомська збочила вплинути на ситуацію. Що її заважало в цьому важко здогадуватися. Хіба що особливі стосунки з виконавцем робіт.

Тим часом, керівництво ТОВ «Уманьдорремонт» поспішало оформити акт прийому виконання робіт, який підписали всі уповноважені на це особи, що не переймалися їх якістю. Останній підпис мав би поставити в акті представник Тальнівської РДА Піддубний Є.Ю. Якби таке сталося , то дорога залишилася на багато років із слідами людської недбалості, а виконавець робіт зекономив би на шкоду їх якості та собі на користь значні кошти, з глумом нехтуючи одним із цивілізованих табу – забороною на крадіжку.

Згодом скандал навколо дороги набрав значного розголосу. З ініціативи одного з учасників громадського лоббі, направили інформацію замовнику робіт (він же мав би здійснювати технічний нагляд за їх якістю) та начальнику департаменту Черкаської ОДА Чубаню С.В.

Реакція була, хоч і не швидкою, але приголомшливою. З самого ранку 23 жовтня у густий туман для повторного ремонту дороги трайлером було доставлено габаритний асфальтоукладач, а великовантажні автомобілі привезли асфальт. Невдовзі робота не те що розпочалася, а, на диво, закипіла. З таким ентузіазмом працювали допізна і наступного дня до завершення ремонтних робіт, якість яких цього разу була бажаною з самого початку.

Кажуть, у Білорусі, де дороги можна зрівняти з європейськими, на них є таблички з назвою фірми, яка цю дорогу робила чи ремонтувала. На Заході є таке поняття як «Добре ім’я» У нас же поки що лише колективна безвідповідальність влади, яка продовжує демонтувати вірність руйнівним традиціям, хоч низька якість ремонту доріг продовжує бути найбільш болючою проблемою, що не втрачає своєї актуальності.

Правозахисник, депутат Тальнівської районної ради Олександр Пилипенко

04 листопада 2019 року.

Читайте також: Нагорода за порятунок людей. Черкащанину та його родині дали польське громадянство