^
Політика Суспільство Культура Цікаво Творчість Історія Економіка Гороскоп Спорт Кримінал Погода
08.11.2019 14:50
711 переглядів
0 коментарів
Війна за землю у Мокрокалигірській ОТГ

Мешканець Єлизаветки Сергій Тищенко скаржиться, що проти нього безпідставно відкрили кримінальне провадження. Заявник – Мокрокалигірська сільська рада. Чоловіка обвинувачують, що він незаконно засіяв та намагався зібрати урожай соняшника на землях історико-культурного призначення, які самовільно зайняв. За інформацією з офіційного сайту прокуратури Черкаської області, за наслідками досудового розслідування прокурор погодив та скерував обвинувальний акт до суду. Довідково: санкцією ч. 2 ст. 197-1 КК України передбачено покарання у вигляді обмеження волі строком від 2 до 4 років або позбавлення волі на строк до 2 років. Тищенко з таким актом категорично не згодний:

-За самозахват землі сільськогосподарського призначення я офіційно заплатив штраф – 118 тисяч. Тож усі претензії мали б бути зняті. Натомість мій урожай зараз перебуває під арештом, а мені інкримінують уже захоплення земель історичного фонду. На підставі чого? Ці самі землі на офіційному сайті Мокрокалигірської громади зараз винесені на аукціон (права оренди), який відбудеться 22 листопада, і там вони значаться як земля для ведення товарного сільськогосподарського виробництва. Більше того, мешканці Єлизаветки, що свого часу не отримали паїв, керуючись своїм законним правом, звернулися до голови громади, аби їм виділили по 2 га землі. Їм відмовили (поки що в усній формі), аргументуючи тим, що заявлені землі, буцімто, мають історичне значення. То як це так: на аукціон ідуть як сільськогосподарські, а для людей, для мене – ці землі історико-культурні? Хто за це все понесе відповідальність?

Тищенко стверджує, що дані наділи оброблялись і за часів колгоспу, і за сучасних часів. Коли й чому вони стали історико-культурними, невідомо. І головне: де сучасні сертифіковані документи, які б це підтверджували? Чому землю виносять на аукціон як сільськогосподарську?

-Складається враження, що керівництво громади трактує цільове призначення землі залежно від ситуації та як йому на той чи інший момент вигідно, − каже чоловік.

Наразі 22 мешканці Єлизаветки подали колективне звернення депутату Верховної Ради Андрію Стріхарському, аби той допоміг їм реалізувати конституційне право – отримати по 2 га землі. Судячи з документації, винесеної на аукціон, така земля є в громаді. Але є висока ймовірність, що письмову відповідь голови громади люди отримають уже після аукціону…

Марина КАМІНСЬКА