^
Політика Суспільство Культура Цікаво Творчість Історія Економіка Гороскоп Спорт Кримінал Погода
07.11.2019 16:11
241 переглядів
0 коментарів
Коли увімкнуть опалення у катеринопільському садочку «Казка» ?

Початок листопада, а в Катеринополі досі не отоплюється один із садочків. У садочку «Сонечко» ввімкнули газове опалення, а в «Казці» ні. Катеринопіьчани обурені такою ситуацією, чому за літо чиновники не вирішили всіх проблем з газовиками?

З’ясувалося, що у травні поточного року всі непобутові споживачі мали завершити облаштування приладів обліку газу засобами дистанційної передачі даних. Однак більше 10 бюджетних установ (школи, садочки) Катеринопільщини не встигли цього зробити. Поміж причин називають брак коштів та відсутність самих вузлів обліку на ринку. Схожа ситуація і в інших районах Черкащини.

«У садочку «Казка» не встановлений вузол обліку газу, − пояснює селищний голова Катеринополя Іван Гегедош. − Ми не можемо його встановити, бо таких вузлів зараз нема в наявності. Тим часом «Черкасигаз» вимагає, щоб об’єкти їм здавали лише з вузлами обліку. Ціна питання 200 тисяч гривень. Нині ведемо перемовини, щоб у «Казці» запустили опалення під гарантійні листи, в яких зобов’яжемось змонтувати вузол обліку в наступному бюджетному році. Поки досягатимемо домовленостей, розпорядженням забезпечимо можливість, аби діти з «Казки» могли тимчасово (поки не отоплюється) відвідувати садочок «Сонечко». Сподіваюсь, що за тижнів два все налагодиться».

Начальник відділу освіти молоді та спорту Катеринопільської райдержадміністрації Ірина Міненко сказала, що в районі 10 освітніх закладів потребують встановлення вузлів обліку. Нині районна рада виділила кошти для чотирьох шкіл, де нема альтернативного опалення.

Ситуацію ускладнює те, що вже другий рік катеринопільська освіта живе в умовах недофінансування галузі й дефіциту коштів, у минулому році на заробітну плату освітянам не вистачало 5 мільйонів 600, а в цьому – 2 мільйони 800 тисяч. Звісно, в першу чергу кошти йдуть на погашення боргів із заробітної плати. У держави на цю ситуацію своя політика – закликають оптимізувати навчальні заклади.

Депутат Верховної Ради Андрій Стріхарський обіцяв зробити все можливе, аби «Черкасигаз» під досягнуті домовленості відновив газопостачання освітніх установ найближчим часом.

У вівторок 5 листопада отоплення в садочку «Казка» включили.

Тетяна ІВАШКЕВИЧ